You Can Dance 5

You Can Dance 5 – odcinek 10: relacja

Uczestnicy You Can Dance 5 | Foto: MWMEDIA

We wczorajszym, dziesiątym odcinku You Can Dance, aż dwa duety popełniły podczas swoich występów poważne błędy techniczne. Szczególnie mocna krytyka spadła na Leal, która została wyeliminowana z programu.

Uczestnicy You Can Dance 5 | fot. MWMEDIA
Uczestnicy You Can Dance 5 | fot. MWMEDIA

Kolejny odcinek live jak zawsze otwarty został wspaniałym pokazem tańca grupowego, który tym razem przygotował znany polski choreograf – Paweł Michno.

Po zakończeniu tego występu na scenie pojawiła się prowadząca Kinga Rusin, która zaznajomiła widzów ze zmianami zachodzącymi od tego odcinka You Can Dance. „Czekają nas dzisiaj nie tylko duety, ale także dwa tańce grupowe” – powiedziała Rusin, dodając jednocześnie, iż szczególnie czeka na występ tancerzy, których przez ostatni tydzień przygotowywała do pokazu sława polskiego tańca lat 60. – Krystyna Mazurówna.

* * *

Jako pierwsi wystąpili chłopcy, którzy – jak się okazało – czuli spory respekt przed nową panią choreograf. „Pojedzie” z nami” – snuł przed pierwszym treningiem czarne wizje Kuba. Po zapoznaniu z metodami pracy pani Krystyny wśród uczestników pojawiło się już zdecydowanie więcej optymizmu. „Ma więcej lat niż my wszyscy razem wzięci, a energii wystarczy jej żeby roznieść całą salę” – komentował zaskoczony Aleks.

Ocena jury:

Agustin: „To ogromne przeżycie, że pani Krystyna zaszczyciła nas swoją obecnością. Wyciągnęła pani wszystko to, co najlepsze z naszych tancerzy, a do tego razem tworzyli znakomity zespół”.

Ania: „Trzymam kciuki – to było znakomite!”.

* * *

Pierwszym duetem, który zaprezentował się publiczności byli Paulina i Aleks, którym choreografię ułożyła Maria Foryś – specjalistka od afro dance. „Niezłe z was zwierzaki” – skomentowała występ Kinga Rusin.

Ocena jury:

Agustin: „W afro ważna jest historia. To było tutaj wspaniale pokazane. Było dziko – tak jak powinno być. Co było złe? Aleks – było za sztywno. Zabrakło mi luzu. Paulina robiła co mogła, ale niestety to jest duet”.

Ania: „Robiliście fiku-miku i to mi się podobało. Jestem pełna podziwu, że daliście radę. To był totalny wycisk!”.

Michał: „Afro to taniec charakterystyczny. Ciężko tańczyć go białym ludziom. Paulina ma dużo lepszą technikę, Aleks siadł fizycznie. Ale jak na afro w wykonaniu białych ludzi – było dobrze!”.

* * *

Jako kolejni wystąpili Leal i Tomek. Autorką choreografii do tańca współczesnego była Kasia Kizior.

Ocena jury:

Agustin: „Diabelnie trudna choreografia. Zatańczyć ją dobrze mogą tylko najlepsi. Niestety popełniliście jeden bardzo poważny techniczny błąd. Druga część była w porządku, niestety wspomniany błąd rzucił się cieniem na całość”.

Ania: „Ważne jest jak podniesiecie się ze swojego upadku. Mam nadzieję na wasz wielki powrót! Trzymam kciuki”.

Michał: „Udało się wam spierdzielić” jedną z najlepszych choreografii tego programu! To niebywałe! Powodem jest Leal, która była jak rozgotowane kluchy i nie dała tańczyć swojemu partnerowi. To była masakra. Fatalnie!”.

* * *

Następni na scenie pojawili się Ilona i Kuba. Ich występ przygotował Michał Olszewski, który zaproponował im przeniesienie się w barwny klimat lat 20.

Ocena jury:

Michał: „Nie wiem jak Mariusz Olszewski to robi, ale szalenie mi się podobaliście w swoim tańcu. Pokazaliście jak wrócić do rytmu z upadku – to było świetne. Ilona co prawda czuła się w tańcu lepiej niż Kuba, ale całość była OK”.

Agustin: „Był tu jeden błąd – straciliście równowagę, ale błyskawicznie wstaliście! Poza tym w tańcu było wszystko to, co być powinno! Bardzo dobry występ i jeden z lepszych występów, jeśli chodzi o taniec towarzyski w You Can Dance„.

Ania: „Cieszę się, że daliście radę pokazać jak profesjonalni jesteście!”.

* * *

Jako ostatni tego wieczora wystąpili Ania i Kuba – zatańczyli hip hop.

Ocena jury:

Ania: „Ja się potwornie bałam waszego występu. Zarzucałam wam, że jesteście skapcaniałym małżeństwem. Na szczęście wróciliście z nowym powerem! Anka – wykonałaś wielką pracę! A poza tym w poprzednim życiu byłaś Murzynem i tańczyłaś na Harlemie! Jesteście dziś zdecydowanie najlepsi!”.

Michał: „Koszmarnie trudny występ! Niejeden ziomal by chciał tańczyć tak jak ty! Jak trzeba być eteryczną tancerką – to nią jesteś. Jak trzeba być twardym facetem – też wiesz jak się znaleźć w takiej roli. Jesteś kompletną tancerką. Kuba – za pieniądze nie da się kupić tego, co ty potrafisz. Byłeś cudowny!”.

* * *

Następnie przyszła pora na występ grupowy dziewcząt.

* * *

Następnie nadszedł czas na nominacje do solówek. Były to zarazem ostatnie nominacje – od następnego programu wszyscy tancerze będą tańczyć solo. Decyzję jurorów jak zawsze ogłosił Agustin Egurrola. Do solówek wytypowani zostali: Paulina i Aleks, Leal i Tomek oraz Ilona i Kuba.

W wyniku decyzji widzów z programu wyeliminowani zostali Kuba Piotrowicz oraz Leal Zielińska. „Chciałem podziękować wszystkim osobom, które spotkałem w tym programie. Wszystkim wam dziękuję i jeszcze o mnie usłyszycie” – żegnał się z widzami Kimbo. „W życiu nie przypuszczałam, że zajdę w tym programie tak daleko” – podsumowała swój udział w You Can Dance Leal.

Poprzedni artykułNastępny artykuł