Taniec z Gwiazdami 11

Taniec z Gwiazdami nadal hitem

Logo programu Taniec z Gwiazdami

Jedenasta edycja Tańca z Gwiazdami ma po trzech odcinkach wyższą widownię, niż emitowana rok temu dziewiąta odsłona show i zdecydowanie wygrywa z konkurencją.

Logo programu Taniec z Gwiazdami
Logo programu Taniec z Gwiazdami

Trzy pierwsze wydania najnowszej edycji tanecznego widowiska TVN-u przyciągnęły przed ekrany średnio 4,62 mln osób, a średni udział stacji w czasie emisji programu wyniósł 28,11% w grupie 4+ i 25,41% w komercyjnej grupie 16-49 – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

Nadawana w analogicznym okresie ubiegłego roku dziewiąta odsłona Tańca z Gwiazdami po trzech odcinkach cieszyła się mniejszą oglądalnością. Miała bowiem 4,22 mln widzów, a udziały kanału wynosiły wtedy odpowiednio 24,49% i 23,39%.

Rok temu w paśmie emisji show (niedziele, godz. 20:00), TVN zajmowała drugie miejsce. W tym czasie TVP1 nadawała m.in. hitowe Ranczo. Teraz TVN znów jest liderem, a Jedynka (pokazująca w tym czasie Sport, Pogodę, seriale Blondynka i Mała Moskwa) ma 21,79% udziału. Na dalszych pozycjach plasują się: Dwójka z 15,55% udziału (Kabaretowy Klub Dwójki, filmy) i Polsat z 12,86% (Skazany na śmierć, CSI: Kryminalne Zagadki Miami, Kości).

Z analizy profilu widowni show wynika, że Taniec z Gwiazdami oglądają najchętniej kobiety, widzowie w wieku 30-39 lat i powyżej pięćdziesiątki oraz mieszkańcy miast.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł