Rendez-vous

Morderstwo modelki. Policja poszukuje uczestnika reality show

Policja w USA i Kanadzie poszukuje 31-letniego Ryana Alexandra Jenkinsa – uczestnika reality shows „Megan Wants a Millionaire” oraz „I Love Money 3”. Jenkins jest podejrzewany o brutalne zamordowanie swojej byłej żony, Jasmine Fiore.

28-letnią Fiore – byłą modelkę, która specjalizowała się w prezentacji bielizny i strojów pływackich, widziano ostatnio w piątek, 14 sierpnia w Los Angeles. Następnego dnia odnaleziono jej ciało. Zabójca działał ze szczególnym okrucieństwem. Zmasakrowane zwłoki porzucono w walizce na śmietniku w Orange County w Kalifornii. Policja poszukuje sprawcy, który najprawdopodobniej zbiegł do Kanady.

Po tym, jak ujawniono nazwisko podejrzanego, telewizja VH1 zawiesiła emisję programu z jego udziałem – „Megan Wants a Millionaire”, którego realizacja miała miejsce od lutego do marca tego roku. W reality show grupa milionerów rywalizowała o względy jednej kobiety. Fiore i Jenkins poznali się w marcu niedługo po starcie widowiska. Po kilku dniach znajomości wzięli ślub w Las Vegas. Jak twierdzi rodzina Fiore, ślub został szybko anulowany.

19 sierpnia, po emisji 3 docinków, stacja VH1 zdecydowała zawiesić emisję „Megan Wants a Millionaire”. Wszystko wskazuje na to, że show już nigdy nie powróci do ramówki kanału. Podobny los czeka także inny reality show – „I Love Money 3”, którego emisja jeszcze się nie rozpoczęła, a w którym również występował Jenkins.

Sprawa morderstwa wywołała potężną dyskusję na temat doboru uczestników do widowisk reality show. Okazało się bowiem, że Jenkins był już wcześniej karany za napaść. „To zewnętrzne firmy, zajmujące się produkcją programów, odpowiadają za sprawdzanie uczestników” – oświadczył w komunikacie rzecznik VH1 Scott Acord. „Jeśli firma dostaje szansę od stacji telewizyjnej, która płaci jej za produkcję programu, powinna sprawdzić wszystko dokładnie i rzetelnie. Myślę, że to poważna nauczka dla firm produkujących reality shows” – dodał.

Amerykańska i kanadyjska policja prowadzi poszukiwania podejrzanego.

[Gazeta.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł