Fort Boyard

„Fort Boyard 2” od 7 marca w TVP2

W sobotę, 7 marca w TVP2 zadebiutuje druga edycja reality show „Fort Boyard”.

W teleturnieju udział weźmie kolejnych 13 pięcioosobowych drużyn. Zadaniem uczestników programu jest zdobycie pięciu kluczy, które umożliwiają wejście do strzeżonej przez tygrysy komnaty skarbów oraz rozszyfrowanie zagadkowego słowa-kodu, które otwiera drogę do skarbca z główną nagrodą. Droga do sukcesu jest długa i wyczerpująca: drużyna musi wykonać siedem zadań, rozwikłać trzy zagadki i zmierzyć się z dwoma zadaniami specjalnymi. W każdym epizodzie wystąpią inni gracze, walczący o zdobycie głównej wygranej.

W każdej drużynie znajdą się 4 osoby wyłonione w wyniku castingu i 1 gwiazda (kapitan). Wśród celebrytów pojawią się takie postacie jak Andrzej Grabowski, Marta Wiśniewska, Renata Dancewicz i Olga Borys.

Wśród vipów pojawią się:
– Katrzyna Zielińska (7 marca)
– Andrzej Grabowski (14 marca)
– Olga Borys (21 marca)
– Maciej Kurzajewski (28 marca)
– Renata Dancewicz (4 kwietnia)
– Karol Strasburger (11 kwietnia)
– Beata Sadowska (18 kwietnia)
– Joanna Jabłczyńska (25 kwietnia)
– Piotr Cugowski (2 maja)
– Mandaryna, czyli Marta Wiśniewska (9 maja)
– Rafał Cieszyński (16 maja)
– Jan Wieczorkowski (23 maja)
– Anna Prus (30 maja)

„To jest niesamowite, że na środku Oceanu jest Fort zbudowany przez Napoleona. Żeby dostać się do Fortu, tzn. na górę i pokonać kilkunastometrową ścianę, uczestnicy są wciągani w koszu przez dźwig. To robi wielkie wrażenie. Nigdy nie zapomnę zadania, w którym rozpostarli mnie na trapezie 20-30 metrów nad ziemią (pode mną tygrysy) i zaczęli obracać ten trapez. Myślałam, że umrę. Nie zdawałam sobie sprawy, że można się tak bać i przeraźliwie krzyczeć” – wspomina udział w programie Beata Sadowska.

Pierwsza edycja „Fortu Boyard” emitowana była od 6 września do 6 grudnia ubiegłego roku i oglądało ją średnio 2,3 mln widzów.

Druga edycja reality show nagrywana była we Francji, podczas ubiegłorocznych wakacji. Produkcję będzie można oglądać na antenie TVP2 już od 7 marca, w każdą sobotę o godzinie 19:05. Widowisko ponownie poprowadzą Robert Gonera i Katarzyna Glinka.

O programie „Fort Boyard” porozmawiać można na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł