Idol, Jak Oni Śpiewają 4, Mam Talent!, Tak to leciało!

Rozdano Telekamery 2009

W poniedziałek, podczas gali w Teatrze Polskim w Warszawie odbyło się rozdanie tegorocznych Telekamer. Galę zdominowała stacja TVN, która zdobyła największą liczbę statuetek.

W kategorii „Program rozrywkowy” nagroda przypadła reality show „Mam Talent!” (TVN). Drugie miejsce zajęło widowisko „Tak to leciało” (TVP2), natomiast na trzecim uplasował się format „Jak Oni Śpiewają” (Polsat).

W kategorii „Osobowość w rozrywce” Telekamerę zdobył Szymon Majewski, prowadzący program „Szymon Majewski Show” (TVN). Drugie miejsce zajęli Katarzyna Cichopek i Krzysztof Ibisz za prowadzenie programu „Jak Oni Śpiewają” (Polsat), na trzeciej pozycji znalazł się Maciej Orłoś z programem „300 procent normy” (TVP1).

W kategorii „Muzyka” zwyciężył zespół Feel. Na drugim miejscu uplasował się duet Ewelina Flinta i Łukasz Zagrobelny, natomiast na trzecim – Dorota „Doda” Rabczewska.

* * *

Telekamery to nagroda tygodnika telewizyjnego „Tele Tydzień”, wręczana za osiągnięcia telewizyjne. Pierwsza gala odbyła się w roku 1998 i wręczono w jej trakcie nagrody za rok 1997. Co roku nagrody przyznawane są w około 10 kategoriach. Zwycięzców wybierają widzowie, głosując pocztówkami, SMS-ami lub za pośrednictwem internetu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł