Fort Boyard

„Fort Boyard” zaniżył oglądalność TVP2

Program „Fort Boyard” niekorzystnie wpłynął na oglądalność Dwójki. Na tle zeszłorocznych wyników oglądalności w tym samym paśmie, format zaniżył oglądalność stacji – wynika z danych AGB Nielsen Media Research.

Trzy pierwsze odcinki polskiej edycji „Fortu Boyard” oglądało średnio 1,98 mln widzów, przy udziale w rynku na poziomie 15,02% w grupie 4+ oraz 16,66% w grupie 16-49.

W ubiegłym roku w tym samym paśmie Dwójkę śledziło 2,31 mln widzów w grupie 4+, przy udziale w rynku na poziomie 16,44%. Gorsze były zaś udziały w grupie komercyjnej – wynosiły wówczas 15,34%.

W czasie emisji „Fortu Boyard”, TVP2 plasuje się dopiero na czwartym miejscu w rynku telewizyjnym. Wyprzedzają ją TVP1 (3,3 mln widzów – filmy fabularne), Polsat (2,92 mln – „Jak Oni Śpiewają 4”) oraz TVN (2,35 mln – „Niania”, „Mam Talent!”). Z danych wynika, że reality show śledzą ludzie w różnym wieku: przede wszystkim kobiety, mieszkańcy ze wsi i średnich miast oraz osoby z wykształceniem podstawowym.

Mimo słabych wyników osiąganych przez „Fort Boyard”, kierownictwo TVP2 twierdzi, iż jest zadowolone z oglądalności i nie zamierza zmienić pory emisji formatu. „Nie jest to program emitowany na żywo, więc nie generuje tylu emocji i już na starcie ma gorszą pozycję niż konkurenci” – mówi Jarosław Burdek, wicedyrektor TVP2 odpowiedzialny za rozrywkę. „Fort Boyard to rozrywka na światowym poziomie. Jestem przekonany, że widownia programu będzie rosnąć, bo kolejne odcinki będą jeszcze lepsze, niż te dotąd pokazane” – dodaje.

Poprzedni artykułNastępny artykuł