Big Brother 4.1

Premiera „Big Brother 4.1” i pierwsze zaskoczenie

W TV4 wystartowała czwarta edycja reality show „Big Brother”. Już w pierwszym dniu emisji programu producenci zdecydowali się zaskoczyć widzów i uczestników widowiska.

Choć w niedzielę w Domu Big Brother miało zamieszkać 12 osób, decyzją Wielkiego Brata do programu weszło jedynie siedmiu uczestników. Od tej pory każdy ich ruch śledzi 35 kamer telewizyjnych.

W Domu Wielkiego Brata zamieszkali:
– Tomasz Peczak, lat 30, pochodzi z Hrubieszowa, mieszka w Londynie, gdzie organizuje imprezy, w Polsce zaś pracował jako stolarz, malarz i ochroniarz;
– Ewelina Chrapa, mieszka w Wolsztynie, ma lat 20, od czterech lat pracuje jako modelka;
– Jolanta Rutowicz, 23 lata, pochodzi z Piotrkowa Trybunalskiego, obecnie mieszka w Londynie, gdzie pracuje jako recepcjonistka;
– Katarzyna Szafron, 21 lat, fotomodelka z Rybnika; brała udział w reality show „Bar 6: Europa”
– Katarzyna Lenartowicz, licząca 22 lata studentka z Pruszkowa;
– Paulina Wysocka, 19 lat, maturzystka z Koronowa (okolice Bydgoszczy);
– Adrian Nadolski, mieszkający w Łukowie 23 letni student filologii polskiej;

Atrakcją wieczoru był występ Macieja Silskiego (zwycięzcy czwartej edycji „Idola”) oraz wizyta uczestniczki pierwszej edycji „Big Brothera” – Manueli Jabłońskiej (dawniej Michalak). Gdy do programu miał wejść kolejny uczestnik, to właśnie Manuela przekazała mu list od Wielkiego Brata, w którym poinformowano go, że w tym tygodniu nie dane mu będzie wprowadzić się do Domu.

Szczegóły tego nagłego zwrotu na razie owiane są tajemnicą. Pojawiły się pierwsze spekulacje, że być może obok ukazanego Domu Wielkiego Brata, znajduje się jeszcze drugi Dom (na co mogłaby wskazywać wielkość powierzchni obiektu), do którego wprowadzi się druga grupa zawodników. Podobny przebieg wydarzeń miał miejsce w trzeciej australijskiej edycji programu, a to właśnie na australijskich wersjach wzorowany jest polski „Big Brother 4.1”. Świadczy o tym między innymi czołówka reality show, podkład muzyczny i dobór uczestników.

Kolejną nowością, również zaczerpniętą z australijskiej edycji „Wielkiego Brata”, jest pozytywne i negatywne głosowanie widzów. Gdy dwójka mieszkańców zostanie nominowana do odejścia, telewidzowie będą mogli głosować za wyrzuceniem poszczególnego zawodnika, a także za pozostawieniem go w Domu (w poprzednich edycjach widzowie głosowali za tym, kto ma opuścić reality show). Punkty dodanie i ujemne zostaną zestawione i wtedy okaże się, kto będzie musiał odejść.

Poprzedni artykułNastępny artykuł