Świat

Cannes: nowe reality shows

Podczas MipTV w Cannes zaprezentowano 25 nowych formatów, które wkrótce mają szansę zawojować telewizje całego świata. Programy podzielono na kilka kategorii: reality shows, star shows, game shows oraz filmy na telefony komórkowe.

Wśród producentów dominowały firmy ze Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, ale znalazły się również produkcje m.in. z Hiszpanii, Portugalii, Francji, Holandii, Szwecji i Japonii.

Wśród formatów przedstawionych przez Virginię Mouseler z firmy doradczej The Wit, znalazły się takie reality shows jak: „Unan1mous” (którego uczestnicy przebywają w bunkrze), „Survival of the Richest” (bohaterowie programu razem żyją i pracują, wygrywa najwytrwalszy), „The Millionaires” (dwie drużyny składające się z 10 kobiet i 10 mężczyzn konkurują ze sobą mieszkając w luksusowym domu), „Just the Two of Us” (osiem par damsko-męskich śpiewa w duetach ocenianych przez jury), „Grib Mikrofonen” (uczestnicy śpiewają piosenki karaoke; ponieważ mają na uszach słuchawki, nie słyszą jak bardzo fałszują, a oceniają ich przypadkowe osoby w studiu).

Oto niektóre spośród nowych programów typu reality:

„Novos Aventureiros” – starsze osoby wykonują rzeczy, na które wcześniej się nie zdecydowały: wspinają się po skałkach, jeżdżą na gokartach, skaczą na bungee, grają w paintball.

„The ferrocious Mr. Fix it” – niekonwencjonalny konsultant pomaga rozwiązywać problemy w zakładach pracy, wykorzystując szokujące techniki i ukryte kamery.

„Les voisins vont-ils se mettre d’acord” – specjalista pomaga rozwiązywać problemy skłóconym sąsiadom.

„How to divorce without screwing up your chlidren” – konsultantka pomaga dzieciom przetrwać rozwód rodziców.

„Who wants to marry my son” – matki próbują ożenić swoich synów z kandydatkami wybranymi podczas castingu.

„The Bubble” – uczestnikom prezentowane są różnego typu informacje, które wydarzyły się w czasie, kiedy byli odizolowani od świata zewnętrznego. Teraz mają za zadanie odgadnąć, które z wiadomości są prawdziwe, a które fałszywe.

„Spying on Myself” – bohater programu konfrontowany jest ze znajomymi i sąsiadami, odmienionymi nie do rozpoznania przez stylistów i psychologów. Rozmowa prowadzona jest w taki sposób, aby uczestnik wygadał się, co naprawdę myśli o osobie, na temat której toczy się rozmowa.

„Black – White” – biała i czarna rodzina zamienia się miejscami oraz kolorem skóry poprzez odpowiednią charakteryzację.

„The tribes are coming” – biała rodzina z Europy rozpoczyna życie w Afryce, a czarna rodzina z afrykańskiego plemienia stara się dostosować do życia wśród białych w europejskim mieście.

[Robert Patoleta, Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł