Eurovision Song Contest

Kto będzie walczył o reprezentowanie Polski podczas Eurowizji Junior 2017?

Logo Junior Eurovision Song Contest

TVP ujawniła za pośrednictwem swojej eurowizyjnej strony internetowej, kto ostatecznie zawalczy o reprezentowanie Polski na Eurowizji dla Dzieci 2017 w Gruzji.

Do krajowych eliminacji do Eurowizji Junior 2017 zgłosiło się kilkunastu nastoletnich wykonawców. Po ponad miesiącu przyjmowania zgłoszeń TVP zorganizowała przesłuchania dla wybranych artystów, które odbyły się we wtorek, 19 września w Warszawie.

Zgodnie z informacjami, jakie udostępniła TVP, w finale krajowych eliminacji wystąpi dziesięciu kandydatów. Wśród nich znalazło się kilku uczestników ubiegłorocznych selekcji do Eurowizji Junior, w tym m.in. Dominika Ptak i zespoły WAMWAY i ASM-ki. W stawce finałowej znalazł się też m.in. Tomek Bao, uczestnik wietnamskiej wersji programu „The Voice Kids”, oraz Alicja Rega i Monika Urbanowicz znane z udziału w show „Mali Giganci” stacji TVN.

Lista finalistów:
– Tomasz Bao – „Pochodnie”
– Urszula Kowalska – „Jestem jaka jestem”
– Stanisław Kukulski – „To co żyje w nas”
– Maya & Marcel – „Tacy sami”
– Dominika Ptak – „Anioły”
– Alicja Rega – „Mój dom”
– Monika Urbanowicz – „Płomień miłości”
– WAMWAY (Amelia Wróblewska, Jagoda Król, Igor Borecki, Aleksander Papakiriacu) – „Jesteś mym marzeniem”
– Natalia Wawrzyńczyk – „Nie jesteś sam”

Krajowe eliminacje do Eurowizji Junior 2017 odbędą się 1 października w siedzibie TVP przy ul. Woronicza. Zwycięzcę selekcji, który zostanie reprezentantem Polski na tegorocznej Eurowizji dla Dzieci, wybiorą jurorzy i telewidzowie. Nieznane są jeszcze nazwiska sędziów.

15 Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2017 odbędzie się 26 listopada w Tbilisi.

[Plejada]

Poprzedni artykułNastępny artykuł