#Supermodelka Plus Size

Pierwszy odcinek „#Supermodelki Plus Size” oglądało 1,7 mln widzów

Ewa Minge, Rafał Maślak, Emil Biliński i Ewa Zakrzewska w "Supermodelka Plus Size" | fot. Polsat

Pierwszy odcinek nowego reality show Polsatu „#Supermodelka Plus Size” zgromadził przed telewizorami średnio 1,71 mln widzów. Stacja w czasie emisji była wiceliderem w rynku, przegrywając z TVP2.f

W środę, 6 września o godz. 20:40 Polsat pokazał pierwszy odcinek nowego reality show „#Supermodelka Plus Size”. Średnia widownia wyniosła 1,71 mln widzów. Przełożyło się to na 12,01 proc. udziału Polsatu w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 16,20 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Przynajmniej przez 5 minut program obejrzało 3,25 mln osób w grupie 4+ (w grupie 16-49 było to 1,61 mln). Dla porównania, pierwszy odcinek reality show „Top Chef: Gwiazdy od kuchni”, pokazany rok temu w tym samym paśmie, oglądało średnio 1,33 mln osób, co przełożyło się na 9,20 proc. udziału. Oznacza to, że premiera „#Supermodelki Plus Size” miała o 380 tys. widzów więcej.

Premiera reality show wypadła jednak gorzej od pierwszego odcinka reaktywowanego „Idola” pokazanego niemal w tym samym paśmie, 15 lutego. Muzyczne widowisko zgromadziło wówczas 2,08 mln widzów. Przełożyło się to na 13,02 proc. udziału w grupie 4+ oraz 18,26 proc. w grupie 16-49.

– Ciężko porównywać nowy format do startu „Idola 5”, który swoją premierę miał w okresie zimowym, przez co jego wyniki w sposób naturalny były wyższe. W przypadku „Idola” już po drugim odcinku było widać, że duża część widzów zawiodła się na reedycji programu. Bardzo ciekawe jaki wynik osiągnie kolejny odcinek „#Supermodelki Plus Size” – mówi Bartosz Zientek, group account director w Codemedia.

– Ogólnie oceniłbym start nowego programu pozytywnie, ale na razie nie jest to hit (…). Oglądalność programu jest znacząco lepsza od zeszłorocznego „Top Chefa”, należy jednak pamiętać, że wtedy ten „odświeżony” format przegrał z pierwszą edycją „Azji Express”, której pierwszy odcinek osiągnął bardzo wysokie wyniki – dodaje Zientek.

Polsat w czasie emisji premierowego odcinka „#Supermodelia Plus Size”, czyli w paśmie między godz. 20:42 a 22:10, zyskał 11,39 proc. udziału, co dało mu pozycję wicelidera oglądalności w rynku telewizyjnym. Pierwsze miejsce o tej porze zajęła TVP2, pokazująca seriale „Na dobre i na złe” i „Na sygnale” co przełożyło się na 21,30 proc. udziału. Trzecia była TVN („Na Wspólnej”, „Milionerzy” i „Azja Express 2”; 9,77 proc.). Dalej uplasowały się Czwórka (7,51 proc.) i Jedynka (7,48 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej Polsat z udziałem na poziomie 15,55 proc. również był wiceliderem tego pasma, ale z nieznaczną stratą do Dwójki.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł