Teleturnieje

„Jaka to melodia?” bez Roberta Janowskiego

Rober Janowski jako prowadzący program "Jaka to melodia?" | fot. TVP1

Jak donosi „Flesz” , Robert Janowski, prowadzący „Jaka to melodia?” , po 20 latach zrezygnował z pracy w Telewizji Polskiej. Powodem tego stanu rzeczy mają być odgórne decyzje dotyczące zmiany formuły teleturnieju, a także fakt, że dziennikarz miał w najbliższym czasie zostać jedną z głównych twarzy TVP i firmować swoją osobą inne projekty nadawcy publicznego.

– Robert jest przekonany, że fani nie zaakceptowaliby programu w nowej formule. Po długim namyśle doszedł do wniosku, że musi odejść. To była niełatwa decyzja, bo przecież w tym roku miał świętować 20-lecie „Jaka to melodia?” – mówi informator magazynu „Flesz”.

Spekuluje się, że na decyzji Janowskiego zaważyły również aspekty wizerunkowe. Do tej pory był on zatrudniony w stacji na kontrakcie, jednak w najbliższym czasie dziennikarz miał zostać pracownikiem etatowym.

TVP zapewnia, że widowisko wróci na antenę jesienią. – „Jaka to melodia?” w odświeżonej formie wciąż będzie obecna w Jedynce. Telewizja Polska nabyła prawa do formatu „Name the Tune” i będzie go samodzielnie produkować w celu optymalizacji kosztów i uatrakcyjnienia audycji – informuje TVP.

TVP nawiązała bezpośrednią współpracę z właścicielem formatu Ralphem Rubensteinem. W celu unowocześnia i uatrakcyjnienia formuły show, rozważane jest zwiększenie liczby prowadzących.

Efekt zmian w formacie będzie można zobaczyć w jesiennej ramówce na antenie TVP1.

Pierwszy odcinek programu „Jaka to melodia?” z Robertem Janowskim TVP1 wyemitowała 4 września 1997 roku.

Poprzedni artykułNastępny artykuł