The Brain

1,9 mln widzów oglądało „The Brain. Genialny umysł”

Jury programu "The Brain" | fot. Polsat

Nowy program „The Brain. Genialny umysł” oglądało w Polsacie średnio 1,89 mln osób – o 410 tys. widzów więcej, niż piątą edycję „Hell’s Kitchen”, pokazywaną rok temu. Polsat w czasie nadawania formatu był wiceliderem rynku telewizyjnego.

„The Brain. Genialny umysł” było można oglądać w Polsacie we wtorki o godz. 20:05, w okresie od 7 marca do 25 kwietnia. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średnia oglądalność pierwszej edycji produkcji wyniosła 1,89 mln widzów. Przełożyło się to na 11,90 proc. udziału stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 15,41 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 14,78 proc. w grupie 16-59.

Największą widownię, wynoszącą 2,55 mln oglądających, zgromadził pierwszy odcinek programu. Dla porównania, piątą edycję reality-show „Hell’s Kitchen”, pokazaną rok temu w tym paśmie, oglądało średnio 1,48 mln osób, co przełożyło się na 9,29 proc. udziału w grupie 4+ i 14,55 proc. w grupie 16-49. Oznacza to, że „The Brain” podniósł widownię swojego pasma o 410 tys. widzów.

Polsat czasie emisji „The Brain” zajął drugie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem była Dwójka emitująca seriale „Barwy szczęścia” i „M jak miłość”, co przełożyło się na 27,35 proc. udziału. Trzecia była TVN („Na Wspólnej”, „Milionerzy” i początek reality show „Agent: Gwiazdy 2”; 10,85 proc. udziału), a czwarta – TVP1 („Sport”, „Pogoda”, „Rozdarte serca” i „El Príncipe – dzielnica zła”; 6,05 proc. udziału).

Taka sama była kolejność stacji wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59.

– „The Brain. Genialny umysł” to program, który wyróżnił się na tle oferty programowej w tym sezonie. Format pokazał nową jakość rozrywki do której widzowie musieli się przyzwyczaić. Wyniki nas cieszą, ponieważ ukształtowała się stała grupa odbiorców, a to oznacza, że takiej propozycji widzowie oczekiwali – mówi Ryszard Sibilski, prezes Endemol Shine Polska. – Program pokazał wybitnie zdolnych ludzi, których umiejętności intelektualne wychodzą poza standardy. I to jest siła tego programu – uczestnicy. Zwykli ludzie o niezwykłych talentach – dodaje.

Wpływy reklamowe z 8 premierowych odcinków produkcji wyniosły 19,16 mln zł. Dla porównania piąta edycja „Hell’s Kitchen” zarobiła z reklam 22,67 mln zł. Kulinarny format liczył jednak dwa odcinki więcej, więc pod względem uśrednionych wpływów na jeden odcinek, to „The Brain” osiągnął lepsze wyniki (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Telewizja Polsat na razie nie ujawnia informacji dotyczących kontynuacji programu.

Format pochodzi z katalogu Endemol Shine Group. Jego reżyserem z ramienia Endemolu był Michał Brożonowicz.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł