Tylko Muzyka 02

Zwycięzca „Tylko Muzyka” zrezygnował z kariery muzycznej, by zostać księdzem

Maciej Czaczyk | fot. Kapif

Maciej Czaczyk, zwycięzca drugiej edycji programu „Tylko Muzyka”, postanowił zrezygnować z kariery muzycznej i zostać księdzem.

Maciej Czaczyk z Gryfina to zwycięzca show „Tylko Muzyka 2”, emitowanego w 2011 roku. W dwa lata po zwycięstwie w widowisku, w jego życiu nastąpił zwrot wynikający z przewartościowania życiowych celów. Czaczyk poinformował o tym za pośrednictwem swojej strony na Facebooku.

– Moi kochani. Dziś oficjalnie zostałem przyjęty do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Tym samym chciałbym oświadczyć oficjalnie, że zamykam się dla świata i będę kształcił się na przyszłego kapłana katolickiego – napisał wówczas Czaczyk.

Jak informuje „Fakt”, Czaczyk wytrwał w swoim postanowieniu i obecnie jest alumnem w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie. W marcu otrzymał posługę lektoratu i akolitatu. Teraz będzie mógł głosić Słowo Boże podczas Mszy Świętej oraz błogosławić pokarmy na stół wielkanocny. Do jego zadań będzie także należeć opieka nad naczyniami liturgicznymi oraz udzielanie Komunii Świętej.

Czaczyk jest na IV roku studiów w seminarium i jeszcze nie zdecydował, czy ostatecznie porzuci muzykę. Nie wie też jeszcze, kiedy przyjmie święcenia kapłańskie. – Jeżeli chodzi o muzykę i datę przyjęcia moich święceń, jeszcze na tym etapie nie sposób odpowiedzieć, kiedy to będzie. Serdecznie dziękuję za pamięć i pozdrawiam wszystkich czytelników, prosząc nadal o modlitwę w mojej intencji – powiedział „Faktowi”.

[Fakt]

Poprzedni artykułNastępny artykuł