Special Forces: Ultimate Hell Week

TVP1 pokaże polską wersję militarnego reality show BBC „Special Forces: Ultimate Hell Week”

Kadr z programu "Special Forces: Ultimate Hell Week" | fot. BBC

Telewizja Polska kupiła od BBC Worldwide licencję na realizację polskiej edycji reality show „Special Forces: Ultimate Hell Week” – widowiska o tematyce militarnej.

W polskiej edycji reality show udział weźmie blisko sto osób wybranych w castingu. – Pozyskanie „Special Forces: Ultimate Hell Week” jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na programy o obronności, tematyce militarnej i historycznej, które odzwierciedla się w popularności grup rekonstrukcyjnych, mitu Żołnierzy Niezłomnych czy rosnącą liczbą ochotników do Brygad Obrony Terytorialnej – uzasadnia Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej. – Przede wszystkim jednak ten unikalny format BBC zapewni widzom świetną, zrealizowaną na najwyższym poziomie rozrywkę i wielkie emocje. To nowa jakość, która ma szansę przełożyć się na sukces TVP – podkreśla Kurski.

– Zakup formatu „Special Forces: Ultimate Hell Week” jest kontynuacją owocnej współpracy BBC Worldwide z Telewizją Polską, której efektem były sukcesy takich programów, jak „Bake Off – Ale ciacho!”, „Kochanie, ratujmy nasze dzieci” i „Młodzi lekarze” – przypomina Grant Welland, wiceprezes BBC Worldwide na Europę Centralną i Wschodnią, Bliski Wschód i Afrykę.

Oryginalna produkcja „Special Forces: Ultimate Hell Week” składa się z dwóch sezonów. Program pokazuje zmagania ochotników, którzy pod okiem weteranów jednostek militarnych takich jak GROM, brytyjski SAS czy US Navy Seals przechodzą wymagające szkolenia i selekcje.

Polska wersja zostanie pokazana jesienią tego roku na antenie TVP1.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł