Rendez-vous

Ponad 200 skarg do KRRiT na reality show „Undressed: Randka w łóżku”

Kadr z programu "Undressed" | fot. TLC

W ubiegłym roku do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji przysłano ponad 200 skarg dotyczących programu „Undressed: Randka w łóżku” w TLC. KRRiT przeprowadziła w tej sprawie postępowanie wspólnie z brytyjskim regulatorem Ofcom.

O skargach dotyczących reality show „Undressed: randka w łóżku” Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformował w swoim sprawozdaniu za 2016 rok. Nie podano, jakie konkretnie zarzuty pojawiały się najczęściej w skargach.

W każdym odcinku programu występowało dwoje zupełnie obcych sobie ludzi. Spotykali się pierwszy raz w zaciemnionej sypialni – na początek musieli się wzajemnie rozebrać do bielizny. Mieli 30 minut, żeby się poznać.

Polska wersja programu była produkowana przez ATM Grupę. Trafiła do ramówki TLC pod koniec października 2016 roku.

Pierwsze sześć odcinków show oglądało średnio 96 tys. osób, co przełożyło się na 1,03 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów.

Krajowa Rady Radiofonii i Telewizji prowadziła w sprawie skarg postępowanie wspólnie z brytyjskim regulatorem Ofcom, ponieważ stacja TLC (należąca do Discovery Networks) jednocześnie realizowała wersję programu w Wielkiej Brytanii. Ofcom stwierdził, że nadawca nie naruszył tamtejszych regulacji prawnych.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł