The Amazing Race 29

Premiera „The Amazing Race 29” przesunięta na wcześniejszy termin

Phil Keoghan, prowadzący The Amazing Race | fot. CBS

Amerykańska stacja CBS zdecydowała przesunąć datę premiery nowego sezonu „The Amazing Race”. Program zadebiutuje o 3 tygodnie wcześniej niż planowano, a emisję przeniesiono z piątki na czwartki.

Amerykańska stacja CBS zmieniła datę premiery „The Amazing Race 29”. Widowisko miało zadebiutować na antenie w piątek, 21 kwietnia. Kierownictwo zdecydowało przyspieszyć premierę: „The Amazing Race 29” będzie można oglądać w czwartki, już od 30 marca.

Przypomnijmy, że w nowym sezonie show – po raz pierwszy w historii – udział wzięły wyłącznie nieznane sobie osoby. W programie wystąpiło łącznie 11 dwuosobowych zespołów, których członkowie nigdy się nie poznali. Gracze sami dobrali swoich partnerów tuż przed rozpoczęciem wyścigu.

Motyw z zaproszeniem do udziału w programie osób, które nigdy wcześniej się nie poznały zastosowano poprzednio w 26 edycji reality show, emitowanej wiosną 2015 roku. Wówczas jednak nie wszyscy uczestnicy byli nieznajomymi.

Realizacja „The Amazing Race 29” miała miejsce w czerwcu i lipcu 2016 roku. Uczestnicy rozpoczęli swój wyścig w Los Angeles, a drużyny w swojej podróży dotarły m.in. do Brazylii, Tanzanii, Norwegii, Włoch, Grecji i Wietnamu.

Dla zwycięzców przewidziano milion dolarów nagrody.

Do tej pory nieznane są losy 30 edycji programu.

Poprzedni artykułNastępny artykuł