Taniec z Gwiazdami 20

„Taniec z Gwiazdami 20” od piątku z napisami dla niesłyszących

Uczestnicy programu "Taniec z Gwiazdami 20" | fot. Polsat

Telewizja Polsat zapewni osobom niesłyszącym możliwość pełnego kibicowania Iwonie Cichosz w programie „Taniec z Gwiazdami”.

Iwona Cichosz, Miss Świata Osób Niesłyszących 2016 roku jest jedną z bohaterek najnowszej edycji show „Taniec z Gwiazdami 20”, emitowanego co piątek w Polsacie.

– Iwona stała się symbolem przezwyciężania największych i najpotężniejszych barier, a także przykładem dla całego środowiska osób Niesłyszących w Polsce. Aby umożliwić jej fanom, w tym wszystkim niesłyszącym możliwość pełnego udziału w oglądaniu i emocjonowaniu się jej występami, Telewizja Polsat jako pierwsza w Polsce zdecydowała się wprowadzić napisy w audycji rozrywkowej „na żywo” – powiedziała Nina Terentiew, Członek Zarządu i Dyrektor ds. Programowych Telewizji Polsat.

Zostały już przeprowadzone testy techniczne tego rozwiązania, a także przekazane dodatkowe środki finansowe w celu pokrycia wyższych kosztów wynikających z wprowadzenia napisów do audycji „na żywo”. Jest to wyjątkowa sytuacja i odpowiedź na – między https://showmag.info/wp-admin/post-new.phpinnymi – prośbę Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

– Telewizja Polsat zdecydowała się na ten krok i traktuje to jako element realizacji misji publicznej. Żadna telewizja w Polsce nie wprowadziła wcześniej napisów do audycji rozrywkowej realizowanej „na żywo”. Dla nas, jako stacji komercyjnej jest to bez wątpienia powód do dumy, że jesteśmy pionierem i liderem tego typu rozwiązań w Polsce – powiedział Mirosław Błaszczyk, Prezes Zarządu Telewizji Polsat.

Telewizja Polsat podejmuje wiele działań w celu umożliwienia osobom z dysfunkcją wzroku i słuchu dostępu do naszych programów. Między innymi jako jedyni w Polsce i pierwsi w Europie nadajemy kanał ogólnokrajowy w ramach telewizji naziemnej Super Polsat, w którym zdecydowana większość ramówki jest dostosowana do odbioru przez osoby z dysfunkcją narządów wzroku i słuchu.

Aby w najbliższy piątek móc oglądać program „Taniec z Gwiazdami 20” z napisami, należy wybrać odpowiedni przycisk na pilocie lub stronę 778 Gazety TV Polsat. Rozwiązanie zostało przygotowane w ostatnich dniach przy współpracy z zespołem Dostepni.eu. Napisy powstaną z wykorzystaniem najnowocześniejszego oprogramowania do rozpoznawania mowy.

Poprzedni artykułNastępny artykuł