Milionerzy

„Milionerzy” podnoszą widownię TVN o 1,32 mln osób

Hubert Urbański w programie "Milionerzy" | fot. TVN

Po trzech tygodniach emisji „Milionerów” ogląda w TVN średnio 2,28 mln widzów. Teleturniej podnosi widownię pasma względem minionego roku o 1,32 mln osób.

Reaktywowanych „Milionerów” można oglądać na antenie TVN od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55, począwszy od 9 lutego. Do 2 marca stacja pokazała trzynaście odcinków, które śledziło średnio 2,28 mln widzów. Przełożyło się to na 14,21 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 17,24 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 16,24 proc. w grupie 16-59 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Do tej pory najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek, który oglądało średnio 3,40 mln widzów. Na drugim miejscu, z widownią na poziomie 3,26 mln osób, znalazła się emisja z 23 lutego.

Względem analogicznego okresu 2016 roku, teleturniej podniósł widownię swojego pasma o 1,32 mln widzów (o 150%). Wówczas TVN pokazwała w tym czasie telenowelę „Singielka”, którą w okresie od 11 lutego do 3 marca 2016 roku oglądało 879 tys., co przełożyło się na 5,47 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów i 7,34 proc. w grupie komercyjnej 16-49.

TVN w czasie emisji teleturnieju jest wiceliderem oglądalności w rynku telewizyjnym. Pierwsze miejsce o tej porze zajmuje Dwójka, a jej udział wynosi 26,42 proc. Stacja ta emituje w poniedziałki i we wtorki o tej porze serial „M jak miłość”, a w środy – „Na dobre i na złe” (obie produkcje gromadzą po kilka milionów widzów), natomiast w czwartki pokazywane są filmy fabularne. Trzecia jest Jedynka (różne audycje, w tym m.in. Teatr TV, seriale zagraniczne, filmy fabularne i dokumentalne, a także „Ojciec Mateusz”; 8,81 proc. udziału), a czwarty – Polsat (filmy, „Idol 5”, „Nasz nowy dom 8” i „Przyjaciółki”; 8,47 proc.).

Wśród widzów w grupach wiekowych 16-49 i 16-59 przewaga TVN nad TVP2 jest już zdecydowanie mniejsza. Trzecie miejsce zajmuje tu Polsat, a czwarte – Jedynka.

Do 3 marca wszystkie odcinki „Milionerów” zanotowały łącznie 1,4 mln wyświetleń w serwisie Player.pl.

– Po miesiącu od premiery „Milionerów”, po emisji kilkunastu odcinków już mamy pewność: Polacy kochają ten format – mówi Jan Kępiński z Jake Vision, który jest producentem i reżyserem programu. – Wyniki są fantastyczne i bardzo się cieszymy, że widzowie mogą oglądać teleturniej cztery razy w tygodniu. Sięgające 23-24 proc. udziały w rynku w grupie komercyjnej świadczą o tym, że oglądanie „Milionerów” ponownie stało się pewną tradycją w Polskich domach. Mamy też wrażenie, że każdy kolejny odcinek jest coraz lepszy, a kolejni uczestnicy zaskakują nas brawurą, wiedzą i odwagą – dodaje.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł