Dokumentalne

TTV pokaże nowy program „Dzień, w którym pojawiła się forsa”

Dorota Wellman na planie show "Dzień, w którym pojawiła się forsa" | fot. TTV

W wiosennej ramówce TTV pojawi się nowy reality show „Dzień, w którym pojawiła się forsa”. W formacie występować będą rodziny, którym do tej pory nie sprzyjał los, a które nagle zostały obdarowane sporą ilością gotówki.

Program jest oparty na brytyjskim formacie „The Day the Cash Came”. W show twórcy przekazują uczestnikom wysoką kwotę pieniędzy, a widzowie zobaczą, jak obdarowani wykorzystają szansę. Przez miesiąc rodzinie będzie towarzyszyć kamera, a ich przewodnikiem po nowej rzeczywistości zostanie Dorota Wellman.

– W programie zadajemy podstawowe pytanie: czy pieniądze dają szczęście? I nie ma na nie jednej odpowiedzi. Dając walizkę pieniędzy, stajemy się świadkami konfliktów jakie wywołują pieniądze. Skłaniają do walki o nie. Ujawniają ludzkie prawdy dotychczas skrywane. Ten program rozpala skrajne emocje. Obserwowanie, co bohaterowie zrobią z pieniędzmi, kiedy spada na nich przysłowiowy złoty deszcz, bywa przyjemne, ale bywa i bardzo przykre. Co się z nimi dzieje, kiedy już ochłoną po otrzymaniu wypełnionej pieniędzmi walizki? Widzowie będą sami śledzić ich losy, by się o tym przekonać – wyjaśnia Dorota Wellman.

W każdym odcinku „Dzień, w którym pojawiła się forsa” widzowie poznają inną rodzinę, której dziennikarka będzie podpowiadać, w jaki sposób wykorzystać otrzymaną kwotę pieniędzy.

Prace nad realizacją formatu trwały od lata 2016 roku. Prowadząca przyznaje, że choć „Dzień, w którym pojawiła się forsa” jest dla niej wyjątkowym projektem, to pracowało jej się przy nim trudno. – Program pokazuje jakim wyzwaniem może być duża kwota pieniędzy, zwłaszcza dla takich ludzi, którzy ledwo wiążą przysłowiowy koniec z końcem – mówi. – Czy roztrwonią wszystko w mgnieniu oka, czy postanowią uregulować zaległe sprawy, czy odmienią swoje życie? To oni decydują. My tylko podążamy za nimi, a to co obserwujemy potrafi zdziwić. Najbardziej poruszające jest to, że prawdziwe życie naszych bohaterów pisze scenariusze – dodaje.

– W programie pokazujemy jak i czy w ogóle można odmienić rzeczywistość za pomocą naprawdę dużych pieniędzy. Już po premierze pierwszego odcinka, mogliśmy się przekonać jak wiele skrajnych emocji wywołują pieniądze i jak trudno jest odpowiedzieć na pytanie czy dają szczęście. Ten program udowadnia, że niewiele da się przewidzieć, bo tutaj scenariusz naszym bohaterom napisało samo życie – mówi Lidia Kazen, szefowa kanału TTV.

„Dzień, w którym pojawiła się forsa” będzie można oglądać niedziele o godz. 22:00, począwszy od 19 lutego.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł