Idol 5

Startuje reaktywowany „Idol”

Jury i prowadzący programu "Idol" | fot. Polsat

Dzisiaj o godz. 20:00 Telewizja Polsat rozpocznie emisję nowej edycji muzycznego widowiska „Idol”, który powraca po 12 latach przerwy w emisji. – „Idol” zmienił rynek muzyczny, telewizję i widzów – tłumaczy Nina Terentiew, dyrektor programowa oraz członek zarządu stacji.

W „Idolu” przed czteroosobowym jury zaprezentują się aspirujący wokaliści w wieku od 16 do 28 lat. Osoby, które zainteresują jurorów przejdą do kolejnych etapów. W odcinkach na żywo widzowie zagłosują na swoich faworytów, a jurorzy rozstrzygną, kto z dwójki zagrożonych opuści show.

– Telewizja Polsat była pierwszą na świecie telewizją, która zakupiła od Brytyjczyków prawa do „Idola” – pierwszego na świecie muzycznego talent-show. Format do dziś emitują prawie wszystkie kraje Europy, Ameryka, Australia, dotarł on również do najbardziej odległych zakątków świata, takich jak Kambodża, Malediwy czy RPA. Obejrzało go łącznie około 500 milionów widzów. „Idol” jest niewątpliwie „matką” wszystkich następnych talent show muzycznych i zmienił rynek muzyczny, zmienił telewizję, zmienił widzów – mówi Nina Terentiew, dyrektor programowa oraz członek zarządu Telewizji Polsat. – Osobiście jestem bardzo ciekawa, jak przyjmie widownia nową odsłonę tego show. Chciałabym, żeby „Idol” po latach znowu stał się okrętem flagowym naszej stacji, tak jak na całym świecie – dodaje.

Nina Terentiew przypomina, że przed laty „Idol” przyciągnął takich artystów jak Sylwia Grzeszczak, Monika Brodka, Ania Dąbrowska, siostry Sistars czy Afromental. – Dziś nic się nie zmieniło. Przez castingi przewinęło się kilka tysięcy chętnych, jurorzy spełnili nasze oczekiwania. Jestem jednak pewna, że wśród ludzi, którzy przyszli na castingi, na pewno narodzą się nowe gwiazdy na miarę nowych czasów – podkreśla dyrektor programowa Polsatu.

W jury „Idola 5” zasiądą Elżbieta Zapendowska, Ewa Farna, Janusz Panasewicz i Wojciech Łuszczykiewicz. Program ponownie poprowadzi Maciej Rock.

Premierowy odcinek zostanie wyemitowany dziś o godz. 20:00 na antenie Polsatu.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł