Eurovision Song Contest

Ruszyły eliminacje do Eurowizji 2017

Logo Eurowizji

Telewizja Polska rozpoczęła nabór do krajowych eliminacji do Konkursu Piosenki Eurowizji, podczas których wybrany zostanie artysta reprezentujący nasz kraj w Kijowie. Zgłoszenia można nadsyłać do 20 stycznia przyszłego roku.

Według regulaminu opublikowanego przez TVP, osoby, które chcą wziąć udział w eliminacjach, muszą mieć polskie obywatelstwo oraz ukończone 16 lat (najpóźniej 13 maja 2017 roku). Jeśli w preselekcjach chce wziąć udział młodszy uczestnik, musi mieć pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych.

Podczas każdej prezentacji może wystąpić maksymalnie sześciu wykonawców, a na scenie nie mogą być obecne zwierzęta. Piosenki muszą być wykonywane na żywo, przy akompaniamencie nagranej ścieżki dźwiękowej, która nie może zawierać głosów wspierających oraz głosów prowadzących akompaniujących im. Uczestnicy nie mogą reprezentować więcej niż jednego kraju. Telewizja Polska w regulaminie konkursu zastrzega sobie prawo do przyznania „dzikiej karty”, czyli zakwalifikowania do koncertu eliminacyjnego wykonawcy, który nie musi brać udziału we wstępnych eliminacjach.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 stycznia przyszłego roku. Można je wysłać pocztą na adres TVP w Warszawie z dopiskiem „Eurowizja 2017” lub dostarczyć osobiście do siedziby TVP. Wymagane dokumenty dostępne są na stronie eurowizja.tvp.pl.

Spośród piosenek zakwalifikowanych do krajowych Eliminacji, zwycięzcę wyłonią telewidzowie głosujący za pomocą wiadomości SMS i/lub audiotele oraz jury.

Przewodniczącego oraz członków komisji konkursowej powoła dyrektor TVP1. Komisja będzie się składała z od 3 do 9 osób. 27 stycznia TVP ogłosi listę utworów zakwalifikowanych do krajowych eliminacji przez komisję konkursową.

Finałowy koncert krajowych eliminacji zostanie zorganizowany 11 lutego przyszłego roku w Warszawie. Wydarzenie pokaże na żywo TVP1.

Przyszłoroczny, 62. Konkurs Piosenki Eurowizji zostanie zorganizowany w dniach 9 i 11 maja (półfinały) oraz 13 maja (finał) przez ukraińskiego nadawcę publicznego Narodowa Telekompania Ukrainy (NTU).

Przypomnijmy, że w tym roku po kilku latach przerwy, TVP powróciła do organizowania krajowych preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji. Krajowe eliminacje w marcu tego roku wygrał Michał Szpak. Jego występ w 61. finałowym koncercie tej imprezy, który odbył się w Sztokholmie, obejrzało 6,32 mln widzów. Artysta z utworem „Colour of your life” zajął 8 miejsce.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł