Idol 5

Na piaty sezon „Idola” złoży się 14 odcinków

Jury programu "Idol" | fot. Polsat

Telewizja Polsat ogłosiła, że nowy sezon reality show „Idol”, który zagości na antenie stacji wiosną przyszłego roku, będzie sobie liczył 14 odcinków.

Wiadomo już, że w każdym tygodniu Polsat pokaże jeden odcinek programu. Do rywalizacji o tytuł Idola staną młodzi ludzie w wieku 16-28 lat. W pierwszym etapie będą musieli zaprezentować wybrany przez siebie utwór przed czwórką jurorów. Podczas przesłuchań castingowych kandydaci będą mogli śpiewać przy akompaniamencie gitary, pianina lub a capella.

W kolejnym etapie uczestnicy wezmą udział w koncertach na żywo z udziałem muzycznego zespołu. Widzowie będą wówczas głosować na swoich faworytów. Jurorzy natomiast rozstrzygną, kto z dwójki finalistów z najmniejszą liczbą głosów będzie musiał odpaść z programu.

Przez 14 tygodni trwania programu uczestnicy – pod okiem stylistów, makijażystów i fryzjerów – będą także budować swój sceniczny wizerunek.

Przypomnijmy, że w jury „Idola 5” zasiądą Ewa Farna (wokalistka), Elżbieta Zapendowska (specjalistka od emisji głosu), Janusz Panasewicz (wokalista zespołu Lady Pank) oraz Wojciech Łuszczykiewicz (lider i wokalista zespołu Video).

Show poprowadzi Maciej Rock.

Program oparty jest na brytyjskim formacie „Pop Idol”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł