Talent shows

Trwa produkcja reality shows dla platformy Netflix

Logo Netflix

Kilka tygodni temu pojawiły się informacje, że Netflix zamierza wprowadzić do swojej oferty programy reality show. Platforma planuje łącznie emisję ponad 20 tego rodzaju formatów.

Netflix za 5 lat chce podwoić liczbę własnych produkcji dostępnych na platformie. Wśród nowych pozycji mają pojawić się programy reality show. – Zaangażowaliśmy się w wiele programów bez scenariusza – powiedział Ted Sarandos, chief content officer w Netfliksie podczas imprezy Royal Television Society w Londynie

Sarandos poinformował, że firma jest obecnie w trakcie produkcji aż 20 programów, które nie mają scenariusza. Netflix jest szczególnie zainteresowanie formatami, w których uczestnicy ze sobą rywalizują.

Pierwszym widowiskiem reality show dostępnym na platformie Neftlix ma być „Ultimate Beastmaster”, któy produkuje Sylvester Stallone. W programie rywalizować będą uczestnicy ze Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Korei Południowej, Meksyku, Niemiec oraz Japonii. W każdym z 10 odcinków wystąpi 12 zawodników – po dwóch z każdego kraju. Będą oni musieli pokonać trudny tor przeszkód. Najlepszy uczestnik otrzyma koronę z tytułem Beastmastera, zaś zwycięzcy poszczególnych odcinków zmierzą się ze sobą w finale. Wszystkie 10 odcinków zostanie udostępnionych jednego samego dnia.

[Business Insider]

Poprzedni artykułNastępny artykuł