Bake Off - Ale ciacho!

3 sezon „Ale ciacho!” od 5 września

Kadr z brytyjskiej edycji show "The Great British Bake Off" | fot. PA

TVP ujawniła datę premiery reaktywowanego programu „Ale ciacho!”. Show zadebiutuje na antenie TVP2 5 września.

W formacie „Ale ciacho!” („The Great British Bake Off”) widzowie zobaczą rywalizację cukierników-amatorów. Będzie to dziesięcioodcinkowy show kulinarny. Dwunastu uczestników, wyłonionych w drodze castingu, będzie rywalizować ze sobą przygotowując ciasta i inne wypieki. Ich pracę ocenią eksperci z dziedziny cukiernictwa, a co tydzień jedna osoba odpadnie z gry. Zwycięzca otrzyma tytuł Króla Wypieków.

Uczestników ocenią Krzysztof Ilnicki i Małgorzata Molska, a program poprowadzą Anna Gacek i Paulina Mikuła. W programie wystąpi także Robert Makłowicz, który opowiadać będzie o tradycyjnych polskich produktach i wypiekach.

Trzeci sezon show „Ale ciacho!” zadebiutuje na antenie TVP2 5 września. Program będzie można oglądać w każdy poniedziałek o godz. 21:45.

Tuż po emisji programu, o godz. 22:45, Dwójka pokazywać będzie magazyn „Bake Off: Ale przepis”, prowadzony przez Roberta Makłowicza i jurorów „Ale ciacho!”. Zdradzą oni w nim tajniki najlepszych tradycyjnych przepisów kuchni polskiej i wypieków autorskich.

Reality show oparty jest na brytyjskim formacie „The Great British Bake Off”, który był emitowany na antenie BBC Two.

Przypomnijmy, że w latach 2012-2013 format doczekał się w Polsce dwóch sezonów – emitowała go stacja TLC pod nazwą „Polski turniej wypieków”. Show realizował Endemol Shine Polska. „Polski turniej wypieków” prowadzili Piotr Gąsowski i Marta Grycan (sezon pierwszy) oraz Piotr Gąsowski i Katarzyna Skrzynecka (sezon drugi), a postępy uczestników oceniali Bożena Sikoń, szefowa pracowni cukierniczej tortownia.pl oraz mistrz świata w cukiernictwie Tomasz Deker.

Poprzedni artykułNastępny artykuł