Talent shows

TVP1 pokaże program „O! Polskie Przeboje”

Opole 2016 | Fot. AKPA

W drugiej połowie września na antenie TVP1 prawdopodobnie zadebiutuje nowy program muzyczny „O! Polskie Przeboje”. – Ten program ma sprawić, że widzowie będą żyli polskimi piosenkami i opolskim festiwalem nie tylko wtedy, gdy on się odbywa, ale przez cały rok – mówi Radek Kobiałko, reżyser i pomysłodawca projektu.

Program „O! Polskie Przeboje” ma pomóc w promocji polskiej muzyki. W tej chwili trwają prace nad ostatecznym zamknięciem koncepcji i budżetu programu. Premiera show planowana jest na wrzesień.

– Program „O! Polskie Przeboje” będzie nadawany w każdą sobotę w paśmie prime time, tuż przed głównym wydaniem „Wiadomości” w telewizyjnej Jedynce. Będzie miał formułę celebrity show i talent show, w każdym odcinku będą występy na żywo, a rywalizacja będzie oceniana przez jurorów – zapowiada Maciej Pawlicki, który jest producentem programu.

– Mamy nadzieję, że nasz program będzie rozwijał się z tygodnia na tydzień i im bliżej opolskiego festiwalu, tym więcej będzie spektakularnych wydarzeń: odkrywanie kolejnych nominacji do SuperJedynek, przeprowadzanie kolejnych stopni eliminacji do koncertu SuperPremier oraz Debiutów. Chcemy sprawić, aby telewizyjna Jedynka przez cały rok żyła polską piosenką i jej najważniejszym festiwalem. Po festiwalu będziemy obserwować poczynania artystów, którzy pojawili się na opolskiej scenie, a po wakacjach zaczniemy przygotowywać widzów do kolejnej edycji festiwalu – podkreśla Radosław Kobiałko.

– Chcemy pokazać innym mediom, że warto promować polskich artystów i warto prezentować polskie piosenki. Mamy nadzieję, że będzie to także przeciwwaga dla tego, co dzieje się na antenach komercyjnych mediów, które bardziej skupiają się na plotkach na temat artystów niż na temat tego, co ci artyści rzeczywiście robią. Dlatego w jednym z bloków naszego programu artyści będą mieli możliwość sprostowania nieprawdziwych informacji, jakie na ich temat krążą w mediach – zapowiada Kobiałko.

Maciej Pawlicki – producent programu – podkreśla, że obecne przepisy prawne sprawiają, iż polska muzyka spychana jest na margines i np. w rozgłośniach radiowych jest ona prezentowana przede wszystkim w godzinach nocnych, a w stacjach telewizyjnych jej prawie w ogóle nie ma. – Program „O! Polskie Przeboje” ma przywrócić odpowiednią rangę polskiej muzyce i sprawić, że znajdzie ona trwałe miejsce na antenie telewizji publicznej, da polskiej piosence tlen, przywróci rynek dla polskich twórców, będzie wielką promocjach polskiej kultury – mówi Pawlicki.

Program „O! Polskie Przeboje” ma być pokazywany co tydzień i ma się składać z kilku bloków. Tytuł programu nawiązuje do tytułu wydanej przez Polskie Radio pięciopłytowej składanki „O! Polskie Piosenki – 35 lat”, na której znalazły się największe polskie przeboje wylansowane na opolskiej scenie. – Jesteśmy w trakcie intensywnych rozmów z TVP1 i zarządem TVP. Myślę, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, to pierwszy odcinek programu „O! Polskie Przeboje” widzowie TVP1 zobaczą w drugiej połowie września – zapowiada Maciej Pawlicki.

– Program będzie realizowany w jednym miejscu, ale bardzo chcielibyśmy współpracy z ośrodkami regionalnymi TVP i na pewno poważnym jego partnerem, naturalnym, będzie miasto Opole, czyli gospodarz festiwalu – mówi Radek Kobiałko.

Twórcy programu na razie nie zdradzają nazwiska osoby, która go poprowadzi. Wiadomo tylko, że pod uwagę branych jest na razie kilku kandydatów.

W sferze rozrywki muzycznej program „O! Polskie Przeboje” ma być okrętem flagowym telewizji publicznej. Zarząd Telewizji Polskiej chce, aby uczestnicy Festiwalu w Opolu byli wybierani w regionalnych eliminacjach pokazywanych w show „O! Polskie Przeboje”.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł