Warsaw Shore 5

„Warsaw Shore 5” hitem MTV Polska

Uczestnicy "Warsaw Shore 5" | fot. MTV Polska

„Warsaw Shore 5” oglądało w MTV Polska średnio 84 tys. osób – to o 17 tys. widzów mniej, niż oglądało pierwszą połowę trzeciego sezonu, emitowanego wiosną ubiegłego roku. MTV Polska w czasie emisji reality show nie dała szans swoim głównym konkurentom.

Premierowe odcinki piątej edycji reality show „Warsaw Shore 5” było można oglądać na antenie MTV Polska w niedziele o godz. 23:00, w okresie od 28 lutego do 26 czerwca. Produkcję oglądało średnio 84 tys. widzów. Przełożyło się to na 1,12 proc. udziału w rynku telewizyjnym w grupie 4+ i 1,98 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził odcinek formatu z 13 marca – obejrzało go średnio 141 tys. osób.

W porównaniu do pierwszej części 3 edycji reality show, piąta odsłona „Warsaw Shore” straciła 17 tys. widzów. Wiosną 2014 roku „Warsaw Shore 3” (odcinki pokazane w okresie od 29 marca do 14 czerwca 2014 roku) oglądało średnio 101 tys. osób, a udział uplasował się na poziomie odpowiednio 1,25 proc. i 2,15 proc.

– Piąty sezon „Warsaw Shore” przyniósł widzom wiele nowości. Po raz pierwszy program realizowany był we Wrocławiu. Ekipa powiększyła się o nowe osoby, a sezon obejmował aż 16 odcinków – mówi Jerzy Dzięgielewski, dyrektor ds. produktu i portfolio w Viacom International Media Networks.

– Odcinki emitowane były od 28 lutego do 26 czerwca w każdą niedzielę o 23:00, a następnego dnia były dostępne na platformie Player.pl. Pierwszy raz w historii „Warsaw Shore”, program był tak szeroko dostępny online, dlatego podsumowując popularność piątego sezonu patrzymy dużo szerzej i bierzemy pod uwagę zarówno oglądalność telewizyjną jak i nielinearną, oraz zaangażowanie naszych widzów w komunikację wokół programu na platformach społecznościowych – dodaje.

– W telewizji pierwsze 3 odcinki zanotowały świetne wyniki, osiągając najlepszy w historii SHR w grupie 16-35 (6,75 SHR%) oraz świetny ATS (28,2 min). Ze względu na wydłużony sezon, ostatnie odcinki przypadły na okres szaleństwa piłkarskich emocji, co sprawiło, że średnia wyników oglądalności całego sezonu spadła i była słabsza niż przy czwartym sezonie „Warsaw Shore” – informuje Dzięgielewski.

Kanał MTV Polska w czasie nadawania premierowych odcinków „Warsaw Shore 5” był zdecydowanym liderem wśród kanałów z ofertą dla młodzieży. Na drugim miejscu, z udziałem wynoszącym już tylko 0,38 proc., uplasowała się Eska TV, a kolejne lokaty zajęły stacje muzyczne: 4fun.tv (0,07 proc.) i Viva Polska (0,02 proc.). Taka sama była kolejność kanałów wśród widzów w grupie komercyjnej.

– Wszystkie odcinki piątego sezonu „Warsaw Shore” zanotowały rewelacyjne wyniki oglądalności w Internecie, czyli na platformie Player.pl. Na tej platformie „Warsaw Shore” jest najpopularniejszym programem spośród programów nienależących do TVN. W zestawieniu wszystkich programów zajmuje trzecie miejsce, zaraz po „Singielce” i „Na wspólnej” – mówi dyrektor z VIMN.

– Dodatkowo program niezmiennie angażuje ogromną grupę fanów w mediach społecznościowych. Fanpage „Warsaw Shore” skupia już prawie 524 tysięcy fanów, a profil na instagramie – 96 tysięcy followersów. Nie słabnie również popularność kont poszczególnych uczestników, przy czym najpopularniejsze konto Małej Ani ma już ponad 449 tysięcy fanów – dodaje.

– Gdybym miał powiedzieć co sprawia, że „Warsaw Shore” tak podoba się fanom, powiedziałbym, że to unikalne połączenie wyjątkowych, szczerych osobowości Ekipowiczów z doświadczeniem twórców programu, którzy wiedzą, w jaki sposób przygotować elektryzujący show i jak dotrzeć z tym komunikatem do określonej grupy odbiorców. Wielu obserwatorów było przekonanych, że po pierwszej edycji „Warsaw Shore” zniknie z anteny jako sezonowa ciekawostka, jednak z roku na rok przybywa nam widzów i internautów zaangażowanych w przygody Ekipowiczów – ocenia Dzięgielewski.

Wpływy z reklam emitowanych wokół premierowych odcinków piątej edycji rozrywkowego formatu wyniosły 811 tys. zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

1 lipca ruszyły zdjęcia do letniej edycji reality show „Warsaw Shore: Summer Camp”, które potrwają do 13 lipca. Program tym razem jest nagrywany w Mielnie. – Właśnie ruszyliśmy ze zdjęciami do szóstego sezonu, co w realiach płatnej TV jest absolutnym ewenementem. To dla nas najlepsze potwierdzenie, że robimy to dobrze – dodaje dyrektor VIMN.

Od 3 lipca, w niedziele o godz. 23:00, MTV Polska emituje spin-of programu „Cała prawda o Warsaw Shore”, w którym uczestnicy wspominają najlepsze momenty dotychczasowych edycji.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł