Surprise Surprise

„Surprise Surprise” w lipcu wróci na antenę Polsatu

Logo programu "Surprise Surprise"

Zawieszony po emisji pierwszego odcinka program rozrywkowy „Surprise Surprise” od drugiej połowy lipca znów będzie emitowany w Polsacie. Premierowe odcinki stacja pokaże w czwartki, a ich powtórki w niedziele.

Program „Surprise Surprise” zadebiutował na antenie Telewizji Polsat w sobotę, 12 marca, o godz. 20:05. W show występowali zgłoszeni przez bliskich ludzie, którzy „są bohaterami dnia codziennego” i pomogli lub pomagają innym. Twórcy programu przygotowali dla nich niespodzianki i spełniali ich marzenia. Producentem reality show był Rochstar, a widowisko prowadzili Stefano Terrazzino i Wojciech Błach.

Docelowo „Surprise Surprise” miał być nadawany co tydzień, jednak już kilka dni po emisji pierwszego odcinka Polsat zdecydował, że zawiesza emisję formatu. Nadawca był niezadowolony z wyników oglądalności – według danych Nielsen Audience Measurement program obejrzało tylko 976 tys. widzów, co przełożyło się na 6,4 proc. udziału w grupie 4+ i 5,8 proc. w grupie 16-49. Polsat przegrał w tym czasie z głównymi konkurentami. TVN, emitująca „Małych Gigantów 2” (między godz. 20:00 a 21:55), zgromadziła średnio 2,41 mln widzów i zdobyła 16 proc. udziału w grupie 4+. Z kolei nadawanych w TVP1 „Strażaków” (o godz. o 20:25) oglądało 1,75 mln osób (udział wyniósł 11,4 proc.).

W marcu rzecznik prasowy Telewizji Polsat Tomasz Matwiejczuk potwierdził, że kolejne odcinki formatu zostaną wyemitowane w innym terminie.

Z opublikowanego na lipiec cennika Polsatu wynika, że program pojawi się na antenie stacji w czwartek, 21 lipca, około godz. 22:00. Powtórka programu ma mieć miejsce w niedzielę, 24 lipca po godz. 16:00.

W cenniku reklamowym Polsatu kolejny odcinek zaplanowano na czwartek, 28 lipca, a jego powtórkę – na niedzielę, 31 lipca.

Telewizja Polsat nie podała do wiadomości, ile odcinków „Surprise Surprise” zostanie pokazanych latem, ani czy format został odświeżony, aby bardziej zainteresować widzów. Po emisji pilota widzowie krytykowali reality show za zły dobór prowadzących i zbyt wolną formułę.

Warto dodać, że na przełomie marca i kwietnia, czyli już po wstrzymaniu emisji programu, na fanpage’u „Surprise Surprise” na Facebooku zachęcano do wzięcia udziału w castingu na uczestników.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł