Mali Giganci 2

„Mali Giganci 2” stracili 820 tys. widzów. TVN nadal liderem

Jurorzy programu "Mali Giganci" | fot. TVN

Drugą edycję show „Mali Giganci” oglądało średnio 2,56 mln osób. W porównaniu do premierowej edycji program stracił 820 tys. widzów. TVN w czasie nadawania produkcji utrzymała jednak pozycję lidera rynku telewizyjnego, a wpływy z reklam wyniosły 21,27 mln zł.

Jurorzy programu "Mali Giganci" | fot. TVN
Jurorzy programu „Mali Giganci” | fot. TVN

„Mali Giganci 2” na antenie TVN nadawani byli w soboty o godz. 20:00, w okresie od 20 lutego do 16 kwietnia. Średnia widownia wszystkich odcinków wyniosła 2,56 mln osób, co przełożyło się na 16,81 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 15,16 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Największą widownię, wynoszącą 3,22 mln osób, zgromadził drugi odcinek.

Program, w porównaniu do pokazywanej rok temu pierwszej edycji, stracił 820 tys. widzów. Wówczas produkcję oglądało średnio 3,38 mln osób, a średni udział wynosił odpowiednio 22,36 proc. oraz 21,82 proc.

Pomimo spadku oglądalności, TVN w paśmie nadawania „Małych Gigantów 2” nadal była liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajęła TVP2 z udziałem na poziomie 11,09 proc., nadająca w tym czasie kabarety i show „Kocham Cię, Polsko!”. Dalej uplasowały się Polsat (gł. filmy fabularne, 10,62 proc.) oraz TVP1 (serial „Strażacy” i filmy; 9,88 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej drugi był Polsat, a dalsze miejsca zajęły Dwójka i Jedynka.

Wpływy reklamowe z dziewięciu odcinków „Małych Gigantów 2” wyniosły 21,27 mln zł. Dla porównania, pierwsza edycja zarobiła z reklam 24,91 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

Drugą edycję „Małych Gigantów” wygrała Kadra Anki, którą opiekowała się Anna Dereszowska.

W najbliższą sobotę TVN pokaże specjalny odcinek programu, w którym zaprezentują się wszyscy jego uczestnicy.

Stacja jest zadowolona z wyników oglądalności formatu. Prawdopodobne jest, że trzecia seria „Małych Gigantów” trafi na antenę TVN wiosną przyszłego roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł