Big Brother, Survivor 32: Kaôh Rōng, Brawn vs Brains vs Beauty

Aż trzy sytuacje zagrożenia życia na planie reality show „Survivor”

Uczestnicy "Survivor 32" znaleźli się w sytuacji zagrożenia życia | fot. CBS

W czwartym odcinku „Survivor 32: Kaôh Rōng, Brawn vs Brains vs Beauty” aż trzech uczestników programu znalazło się w sytuacji zagrożenia życia. Do akcji musiała wkroczyć ekipa medyków. Jeden z graczy został ewakuowany na noszach.

Uczestnicy "Survivor 32" znaleźli się w sytuacji zagrożenia życia | fot. CBS
Uczestnicy „Survivor 32” znaleźli się w sytuacji zagrożenia życia | fot. CBS

Do zdarzenia doszło w czasie konkurencji o nagrodę. Zaplanowana przez producentów konkurencja zakładała, że uczestnicy będą musieli odkopać ukryte w piasku elementy. Tym samym przez długi czas gracze narażeni byli na działanie słońca.

Długi czas ekspozycji na promienie słoneczne i przebywania na rozgrzanym piasku skutkował przegrzaniem organizmów i odwodnieniem wielu graczy. Jako pierwsza osłabienie poczuła Debbie Wanner – na plan wkroczyła wówczas ekipa medyczna. Sytuacja zaczęła wyglądać dramatycznie dopiero po tym, gdy konkurencja dobiegła końca. Aż dwójka uczestników – Caleb Reyonds i Cydney Gillon – straciła przytomność.

Caleb „Beast Mode Cowboy” Reynolds, znany z udziału w 16 edycji amerykańskiego „Big Brothera”, został przeniesiony na nosze – jego puls był niestabilny. Caleb został ewakuowany. Helikopterem przetransportowano go do szpitala oddalonego o 22 minuty. Sytuacja była na tyle poważana, że informację o stabilnym stanie zdrowia Celaba podano jedynie w formie tekstu widocznego na ekranie – nie nagrano żadnych dodatkowych materiałów z jego udziałem.

Po emisji odcinka pojawiły się kontrowersje wynikające z działań producentów, którzy pozwoli graczom wziąć udział w konkurencji rozgrywającej się w trudnych i zagrażających życiu warunkach, a tym samym narazili graczy na niebezpieczeństwo utraty życia.

Reality show „Survivor” emitowany jest w każdą środę na antenie amerykańskiej stacji CBS.

O widowisku można porozmawiać na łamach naszego forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł