Eurovision Song Contest, X Factor

Michał Szpak: z „X Factora” na Eurowizję 2016

Michał Szpak | fot. AKPA

Piosenka „Color Of Your Life” w wykonaniu Michała Szpaka będzie reprezentowała Telewizję Polską na 61. Konkursie Piosenki Eurowizji w Sztokholmie – zdecydowali widzowie TVP w SMS-owym głosowaniu.

Michał Szpak | fot. AKPA
Michał Szpak | fot. AKPA

W sobotę, 5 marca na antenach TVP1 oraz TVP Polonia transmitowany był koncert krajowych eliminacji do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Widzowie w SMS-owym głosowaniu zdecydowali, że Polskę na tegorocznej Eurowizji będzie reprezentował Michał Szpak z piosenką „Color Of Your Life”.

Warto przypomnieć, że to już trzecie zwycięstwo Michała Szpaka w koncertowych rywalizacjach transmitowanym na antenach TVP. W 2015 roku utworem „Jesteś bohaterem” wygrał konkurs „SuperPremiery” podczas 52 Festiwalu w Opolu. Z kolei w 2013 roku zdobył Złoty Samowar na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze za wykonanie piosenki „Oczy czornyje”.

Dodajmy, że Michał Szpak popularność zyskał wiosną 2011 roku, gdy wziął udział w pierwszej edycji show „X Factor”. Podczas castingu wykonał piosenkę „Dziwny jest ten świat” z repertuaru Czesława Niemena.

61. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się w dniach 10-14 maja 2016 roku w Szwecji, w Sztokholmie.

TVP1 wyemituje trzy koncerty: I półfinał (10 maja), II półfinał, w którym wystąpi reprezentant Polski (12 maja), a także finał konkursu (14 maja).

[Media2.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł