The Voice of Poland 7

„The Voice of Poland” zniknie z anteny TVP2?

Logo programu The Voice of Poland

Decyzja o powrocie „The Voice of Poland” do ramówki Dwójki ma zapaść w połowie roku. Możliwe, że w przyszłości show zostanie zastąpiony przez autorski program TVP. – Mam już na biurku polski projekt programu, który korzysta z formuły talent-search show – mówi Maciej Chmiel, dyrektor TVP2.

Logo programu The Voice of Poland
Logo programu The Voice of Poland

the voic

Ostatni sezon „The Voice Of Poland” Dwójka emitowała jesienią ubiegłego roku. Poprzednie kierownictwo chciało kontynuacji formatu – siódma edycja miała trafić do ramówki jesienią tego roku.

Nowy dyrektor Dwójki Maciej Chmiel nie zdecydował jeszcze, czy format powróci. Decyzja w tej sprawie ma zapaść w połowie roku.

– „The Voice” jest dobrze odbierany przez widzów, a rozmaite jego mutacje są w dalszym ciągu obecne na antenie Dwójki. Program ma też swoją rolę w ekspozycji młodych talentów – ocenił Chmiel.

Chmiel nie wyklucza, że w przyszłości „The Voice of Poland” zostanie zastąpiony przez format rozrywkowy wymyślony specjalnie dla Dwójki i produkowany przez Telewizję Polską („The Voice of Poland” to holenderski format Talpy, a produkuje go Rochstar).

Szef TVP2 ma już nawet projekt programu, który korzysta z formuły talent-search show. – Oczywiście, jestem świadomy ryzyka, bo łatwiej jest prowadzić rozmowę z producentem na poziomie formatu licencjonowanego, który sprawdził się na 40 rynkach światowych. Trudniej będzie wykonać takie widowisko od zera. Chciałbym jednak, żeby telewizja była retortą, w której spotykają się ludzie obdarzeni zmysłem kreacji i wiedzą producencką – podkreślił Chmiel.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł