Top Model 5

„Top Model 5” stracił 500 tys. widzów

Logo programu "Top Model"

Piątą edycję programu „Top Model” oglądało średnio 1,71 mln widzów – o 500 tys. mniej, niż gromadziła emitowana rok temu czwarta edycja show. TVN w czasie emisji formatu była trzecia w całym rynku i druga w grupie komercyjnej, a wpływy z reklam wyniosły 20,86 mln zł.

Logo programu "Top Model"
Logo programu „Top Model”

TVN piątą edycję „Top Model” pokazywała w poniedziałki o godz. 21:30, w okresie od 7 września do 30 listopada. Średnia oglądalność reality show wyniosła 1,71 mln widzów. Przełożyło się to na 12,19 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 17,84 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej osób obejrzało odcinek nadany 16 listopada – zgromadził on przed telewizorami 1,94 mln widzów.

W porównaniu z analogicznym okresem 2014 roku „Top Model” stracił 500 tys. widzów. Czwartą edycję programu oglądało bowiem 2,21 mln osób, a udział TVN wynosił odpowiednio 16,17 proc. oraz 21,75 proc.

W paśmie nadawania piątej edycji „Top Model” TVN zajęła trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. Liderem była TVP2, nadająca w tym czasie Kulisy „M jak miłość” i program „Tomasz Lis na żywo”, co dało tej stacji 17,40 proc. udziału. Drugi był Polsat (filmy fabularne oraz mecz Polska-Gibraltar; 14,61 proc.). Gorzej od TVN wypadła TVP1 („Teatr Telewizji”, „Wielki Test”, filmy dokumentalne; 7,54 proc.).

Natomiast w grupie komercyjnej pierwszy był Polsat, a drugie miejsce zajęła TVN. Trzecia była Dwójka, a czwarta – Jedynka.

Wpływy z reklam pokazanych przy premierowych odcinkach piątej edycji „Top Model” wyniosły 20,86 mln zł, podczas gdy trzecia edycja przyniosła TVN 20 mln zł z reklam (dane cennikowe, bez rabatów).

Zwycięzcą piątej edycji „Top Model” został Radek Pestka. Drugie miejsce zajęła Karolina Pisarek.

Mimo spadku widowni, stacja jest zadowolona z wyników oglądalności programu. Prawdopodobnie szósta edycja „Top Model” pojawi się w TVN jesienią przyszłego roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł