Rolnik szuka żony 2

„Rolnik szuka żony” zyskał 600 tys. widzów. TVP1 znokautowała konkurencję i szykuje trzecią edycję

Logo programu Rolnik szuka żony

Drugi sezon reality show „Rolnik szuka żony” oglądało średnio 4,22 mln osób. W porównaniu do pierwszej edycji, emitowanej rok temu, produkcja zyskała 600 tys. widzów. TVP1 w czasie emisji była liderem rynku, a wpływy z reklam wyniosły 10,81 mln zł. Trzecia edycja formatu trafić ma na antenę za rok.

Logo programu Rolnik szuka żony
Logo programu Rolnik szuka żony

„Rolnik szuka żony 2” był emitowany na antenie TVP1 w niedziele o godz. 21:25, w okresie od 6 września do 29 listopada. Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że reality show oglądało średnio 4,22 mln osób. Przełożyło się to na 25,94 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 21,64 proc. w grupie komercyjnej.

Zdecydowanie największą widownią cieszył się finałowy odcinek produkcji – zgromadził on przed telewizorami aż 5,34 mln oglądających.

Dla porównania, pierwszą edycję formatu, emitowaną w analogicznym okresie 2014 roku, oglądało średnio 3,62 mln osób, co przełożyło się odpowiednio na 23,68 proc. i 19,95 proc. udziału. Oznacza to, że program zyskał 600 tys. widzów.

TVP1 w czasie nadawania reality show zajęła pierwsze miejsce w rynku telewizyjnym. Wiceliderem w tym czasie był Polsat, nadający „Tylko Muzykę 10” i filmy fabularne (raz pokazany został mecz piłki nożnej), co dało mu 13,44 proc. udziału. Trzecia była TVN („Aplauz, aplauz!”, „MasterChef 4” i filmy fabularne; 9,21 proc.), a czwarta – Dwójka (filmy i „Paranienormalni Tonight”; 6,75 proc.). Taka sama była kolejność stacji w grupie komercyjnej.

Wpływy z reklam pokazanych przy premierowych odcinkach „Rolnik szuka żony 2” wyniosły 10,81 mln zł. W porównaniu do pierwszej edycji wzrosły one o 200 tys. zł (dane cennikowe, bez rabatów).

Piotr Radziszewski, dyrektor TVP1, przyznał, iż stacja jest bardzo zadowolona z wyników oglądalności programu i planuje jego kontynuację. Przygotowania do trzeciej edycji ruszą z początkiem przyszłego roku. Wiosną powinien zostać wyemitowany odcinek pilotowy, a cała seria ma trafić na antenę jesienią.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł