Żony Hollywood

Drugi sezon „Żon Hollywood” stracił jedną czwartą widzów

Logo programu "Żony Hollywood"

Drugi sezon „Żon Hollywood” po trzech pierwszych odcinkach ogląda średnio 840 tys. osób – o 300 tys. mniej, niż oglądało pierwszy sezon produkcji. Program daje TVN drugie miejsce w rynku telewizyjnym.

Logo programu "Żony Hollywood"
Logo programu „Żony Hollywood”

Premierowe odcinki „Żon Hollywood 2” emitowane są na antenie TVN od 2 września w środy – pierwsze dwa epizody pokazano o godz. 22:30, a trzeci o godz. 21:50. Trzy pierwsze odcinki oglądało średnio 839 tys. widzów. Przełożyło się to na 8,78 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 10,70 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Do tej pory największą widownią cieszył się trzeci odcinek produkcji, ale zanotował on najniższe udziały spośród wszystkich dotychczasowych emisji. Zgromadził on przed telewizorami 876 tys. oglądających.

W porównaniu do pierwszej edycji, emitowanej wiosną, program stracił 300 tys. widzów. Wiosną po trzech pierwszych odcinkach show śledziło średnio 1,14 mln osób, co przełożyło się odpowiednio na 12,44 proc. i 16,61 proc. udziału. Produkcja emitowana była wtedy w poniedziałki o godz. 22:30.

TVN w czasie emisji „Żon Hollywood” jest wiceliderem rynku telewizyjnego. Pierwsze miejsce w tym czasie zajmuje TVP2, nadająca serial „Na sygnale” i filmy fabularne, co przekłada się na 10,71 proc. udziału. Dalej plasują się Polsat („Top Chef 5”, „Rinke za kratami” i filmy; 8,24 proc.) oraz TVP1 (debata, filmy fabularne i dokumentalne; 6,42 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej liderem jest Polsat, a dalsze miejsca zajmują TVN, Dwójka i Jedynka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł