Żony Hollywood

„Żony Hollywood” hitem TVN. Stacja wygrała z konkurencją

Logo stacji TVN

Program „Żony Hollywood” oglądało w TVN średnio 1,03 mln osób. Reality show dał stacji pozycję lidera rynku telewizyjnego, a wpływy z reklam emitowanym przy nim wyniosły 4,67 mln zł.

Logo stacji TVN
Logo stacji TVN

Premierowe odcinki „Żon Hollywood” emitowane były na antenie TVN w okresie od 16 marca do 4 maja, początkowo o godz. 22:30, a przez ostatnie tygodnie o godz. 23:15. Program oglądało średnio 1,03 mln widzów. Przełożyło się to na 12,40 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 16,03 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.
W analizowanym okresie największą popularnością cieszył się pierwszy odcinek produkcji. Zgromadził on przed telewizorami 1,25 mln oglądających.

TVN w czasie emisji „Żon Hollywood” był liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce w tym czasie zajęła TVP2, nadająca wówczas talk-show „Tomasz Lis na żywo” i filmy dokumentalne, co przełożyło się na 10,83 proc. udziału. Dalej wśród uplasowały się Polsat (filmy fabularne; 9,77 proc.) oraz TVP1 (dokumenty i filmy; 5,60 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej drugi był Polsat, a dalsze miejsca zajęły Dwójka i Jedynka.

Wpływy reklamowe TVN przy emisji reality show wyniosły 4,67 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

TVN jest zadowolona z wyników programu, ale nie zdecydowano jeszcze, czy powstanie druga edycja formatu.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł