Mali Giganci

Show „Mali Giganci” oglądało mln widzów. Kolejna edycja prawdopodobnie wiosną 2016

Jurorzy programu "Mali Giganci" | fot. TVN

Program „Mali Giganci” oglądało w TVN średnio 3,38 mln widzów. Stacja w paśmie emisji show zyskała 1,2 mln oglądających i była zdecydowanym liderem rynku. Kolejna edycja najprawdopodobniej trafi na antenę za rok.

Jurorzy programu "Mali Giganci" | fot. TVN
Jurorzy programu „Mali Giganci” | fot. TVN

Show „Mali Giganci” na antenie TVN pokazywany był w soboty o godz. 20:00, w okresie od 7 marca do 2 maj. Średnia widownia dziewięciu odcinków wyniosła 3,38 mln osób, co przełożyło się na 22,36 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 21,82 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził pierwszy odcinek programu, który obejrzało średnio 3,75 mln osób.

Format śledziło o 1,2 mln widzów więcej, niż pokazywaną w analogicznym okresie rok wcześniej czwartą edycję „X Factor” – śledziło ją średnio 2,18 mln osób, a udział wynosił odpowiednio 14,70 proc. oraz 18,11 proc.

W paśmie nadawania „Małych Gigantów” TVN była liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajmowała TVP1 z udziałem na poziomie 12 proc., nadająca w tym czasie m.in.. serial „Strażacy”, filmy i „Wiadomości”. Dalej uplasowały się Polsat („Celebrity Splash!”, film; 11,23 proc.) oraz TVP2 (filmy fabularne; 7,93 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej za TVN znalazła się telewizja Polsat, a następnie Dwójka i Jedynka.

Wpływy reklamowe z dziewięciu odcinków „Małych Gigantów” wyniosły 24,91 mln zł (dane cennikowe, bez rabatów).

Warto dodać, że wszyscy uczestnicy show zaprezentują się jeszcze w specjalnym odcinku, który TVN pokaże w przyszłą sobotę.

Nieoficjalnie TVN planuje realizację drugiej edycji „Małych Gigantów”. Na antenę stacji miałaby ona trafić wiosną przyszłego roku. Jesienią TVN planuje bowiem wyemitować kolejną edycję „Mam Talent!”.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł