Utopia

Amerykańska „Utopia” zdjęta z anteny. Telewizyjny eksperyment trafia do kosza

Logo programu Utopia

Nie rok, a zaledwie dwa miesiące trwała emisja reality show „Utopia” w wydaniu amerykańskim. Program, zapowiadany jako wielki hit, z powodu tragicznie małej liczby widzów został zdjęty z anteny w trybie natychmiastowym.

Logo programu Utopia
Logo programu Utopia

W amerykańskiej edycji „Utopii” 15 nieznanych sobie osób starało się stworzyć tytułową Utopię – uczestnicy trafili na niezagospodarowane terytorium, gdzie mieli za zadanie zbudować nową społeczność, mając do dyspozycji m.in. farmę i ograniczoną sumę pieniędzy.

Realizacja amerykańskiej edycji formatu rozpoczęła się 29 sierpnia. Show zadebiutował na antenie stacji FOX w niedzielę, 7 września. Kolejne odcinki było można oglądać we wtorki i w piątki.

Wśród graczy znaleźli się m.in. prawnik, kobieta w ciąży, pastor, zwolennik poliamorii (zaangażowania w związek miłosny z więcej niż jedną osobą w tym samym czasie; za zgodą i wiedzą wszystkich tworzących dany związek osób), a także bezdomny i bezrobotny były diler narkotyków. Już podczas pierwszego tygodnia internauci mieli okazję być świadkami bójki, pijaństwa i napastowania seksualnego.

Mimo sporych kontrowersji reality show nie zainteresował widzów. Nie pomogły ani zmiany w ramówce, ani wprowadzenie do programu eliminacji. Oglądalność spadała z odcinka na odcinek i po niespełna miesiącu nadawania zdecydowano skrócić emisję do zaledwie jednego odcinka na tydzień. Podczas gdy 7 września premierowy epizod obejrzało 4,63 mln osób, odcinek z 31 października śledziło tylko 1,56 mln widzów.

Wczoraj stacja FOX oficjalnie ogłosiła, że „Utopia” zostaje natychmiastowo zdjęta z anteny. Uczestnicy programu będą musieli przedwcześnie wrócić do swojego codziennego życia. Stacja nie pokaże już żadnego odcinka reality show. W niedzielę wyłączono przekaz z kamer emitowany na żywo przez Internet.

Przypomnijmy, że reality show „Utopia” powstał wg pomysłu Johna de Mola, twórcy słynnego na całym świecie „Big Brothera”. Show jest połączeniem „Big Brothera” i „Survivor”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł