Ugotowani

„Ugotowani 7” przegrywają z konkurencją

Logo programu Ugotowani

Program „Ugotowani 7” w nowej formule ogląda średnio 1,25 mln osób. TVN w czasie jego emisji ma mniej widzów niż rok temu i przegrywa z konkurencją.

Logo programu Ugotowani
Logo programu Ugotowani

TVN od września w każdym tygodniu pokazuje po cztery odcinki „Ugotowanych”, a każdy z nich poświęcony jest jednemu z bohaterów danej rywalizacji i kolacji przez niego przygotowanej. Poszczególne odcinki formatu emitowane są od poniedziałku do czwartku o godz. 20:50, począwszy od 1 września.

Średnia oglądalność „Ugotowanych 7” w okresie do 27 października wyniosła 1,25 mln widzów. Przełożyło się to na 7,81 proc. udziału w rynku wśród wszystkich widzów oraz 9,58 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Do końca sezonu wiosennego w paśmie „Ugotowanych” nadawano serial „W-11 – Wydział Śledczy”. W okresie od 2 września do 22 października 2013 roku gromadził on więcej widzów niż kulinarny show – śledziło go 1,90 mln osób, przy udziale wynoszącym odpowiednio 12,32 proc. i 11,04 proc.

W czasie emisji kulinarnego formatu TVN przegrywa walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami w rynku telewizyjnym. W tym paśmie zdecydowanym liderem jest TVP2, która emituje seriale „M jak miłość” i „Na dobre i na złe” oraz filmy fabularne, co daje jej 30,37 proc. udziału. Drugie miejsce zajmuje Polsat (filmy fabularne, „Zdrady” oraz „Na krawędzi 2”; 12,33 proc. udziału). Lepiej od TVN wypada również TVP1 (różne programy; 11,23 proc.). Taka sama kolejność stacji jest wśród widzów w grupie komercyjnej.

TVN w niedziele emituje też odcinki „The Best of”, złożone z najciekawszych materiałów z danej rywalizacji. Początkowo pokazywano je o godz. 17:00, ale od 19 października godzina emisji zmieniła się na 18:00.

– Wyniki „Ugotowanych” nie są oszałamiające, ale nie jest to także klęska – ocenia Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego TVN. – Program nadawany jest w najbardziej konkurencyjnym paśmie, konkuruje z silnymi serialami TVP2 jak „M jak miłość” i mocnymi produkcjami Polsatu – mówi Czaja. Podkreśla on, że budżet „Ugotowanych” jest nieporównywalny względem budżetów pozycji emitowanych w tym samym czasie przez konkurencję.

Czy wiosną „Ugotowani” nadal pozostaną w tym samym paśmie? – Jest to niewykluczone – zaznacza Czaja.

Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma. TVN liczy, że dobre wyniki osiągną odcinki specjalne z udziałem gwiazd, które pokazane zostaną na początku listopada.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł