Dokumentalne

Program „Mama kontra mama” gromadził tylko 1 mln widzów. TVN przegrała z konkurencją

Logo programu "Mama kontra mama"

Dobiegła końca emisja reality show „Mama kontra mama”. Program oglądało w TVN średnio milion widzów – o połowę mniej, niż stacja gromadziła rok temu w tym paśmie. W czasie nadawania show TVN zajmowała czwarte miejsce w całym rynku, ale w grupie 16-49 przegrała tylko z Polsatem.

Logo programu "Mama kontra mama"
Logo programu „Mama kontra mama”

„Mama kontra mama” na antenie TVN pokazywana była w niedziele o godz. 18:00, od 7 września do 12 października. Sześć odcinków reality show oglądało średnio 1,06 mln osób. Przełożyło się to na 8,65 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 12,29 proc. w grupie komercyjnej – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W analogicznym okresie 2013 roku w paśmie nadawania programu TVN gromadziła o ponad milion widzów więcej – średnio 2,24 mln osób, przy udziale wynoszącym 17,83 proc. w grupie 4+ i 24,34 proc. w grupie 16-49.

TVN w czasie emisji reality show przegrała walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami w rynku telewizyjnym. Liderem w tym czasie była TVP1, emitująca „Komisarza Alexa” i teleturniej „Jaka to melodia?”, co dało jej 15,31 proc. udziału. Drugie miejsce zajął Polsat („Nasz nowy dom”, „Wydarzenia”; 14,71 proc.), a trzecia była TVP2 („Panorama”, „Sport”, „Pogoda”; 10,93 proc.). Z kolei w grupie komercyjnej telewizja TVN zajęła drugą pozycję za Polsatem.

Na razie telewizja TVN nie zdecydowała, czy powstanie druga edycja formatu.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł