Tylko Muzyka 08

„Tylko Muzykę 8” ogląda 2,5 mln widzów. Polsat liderem w grupie komercyjnej

Jury programu "Tylko Muzyka" | fot. Polsat

Pierwsze trzy odcinki ósmej edycji show „Tylko Muzyka” oglądało średnio 2,55 mln widzów – nieco mniej, niż śledziło program rok temu. Polsat w czasie emisji zajmuje drugie miejsce w całym rynku, ale w grupie komercyjnej jest liderem.

Jury programu "Tylko Muzyka" | fot. Polsat
Jury programu „Tylko Muzyka” | fot. Polsat

Ósmą edycję programu „Tylko Muzyka” oglądać można w Polsacie w niedziele o godz. 20:00, począwszy od 14 września. Pierwsze trzy odcinki śledziło średnio 2,55 mln osób. Przełożyło się to na 15,77 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 17,10 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Oglądalność programu rośnie z odcinka na odcinek. Pierwsza emisja zgromadziła przed telewizorami 2,23 mln widzów, a trzecia – już 2,84 mln.

W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku show stracił 20 tys. widzów. Pokazane we wrześniu 2013 roku pierwsze trzy odcinki szóstej odsłony „Tylko Muzyki” oglądało 2,57 mln osób, co przekładało się odpowiednio na 16,76 proc. oraz 19,05 proc. udziału.

Polsat w czasie emisji muzycznego programu jest wiceliderem rynku telewizyjnego. Pierwsze miejsce w tym czasie zajmuje TVP1, pokazująca kroniki sportowe, „Pogodę”, „Blondynkę” oraz program „Rolnik szuka żony”, co daje jej 16,47 proc. udziału. Dalej plasują się TVN („MasterChef 3” i „Lekarze”; 13,05 proc.) oraz TVP2 (gł. programy kabaretowe i serial „Sherlock”; 6,46 proc.).

Wśród widzów w grupie komercyjnej Polsat jest już liderem, a dalej plasują się TVN, Jedynka i Dwójka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł