Big Brother

USA: 16 edycja „Big Brothera” zakończona. Kto zwyciężył?

Logo amerykańskiego "Big Brothera"

Wczoraj wieczorem miał miejsce finał szesnastej edycji amerykańskiego „Big Brothera”. Po 97 dniach rywalizacji jedna z osób zgarnęła pół miliona dolarów. Kto wygrał?

Derrick Levasseur zwycięzcą "Big Brother 16" | fot. CBS
Derrick Levasseur zwycięzcą „Big Brother 16” | fot. CBS

Za nami finał 16 edycji amerykańskiego „Big Brothera”. Program rozpoczął się 20 czerwca, a w grze wzięło udział 16 uczestników. Tak jak w poprzednich edycjach „Wielkiego Brata”, uczestnicy show mogli zakładać sojusze, tworzyć strategie i eliminować swoich rywali.

Na zawodników czekało jednak kilka zmian. W odróżnieniu od poprzednich sezonów w każdym tygodniu wyłaniano nie jedną, a dwie Głowy Domu. Każda Głowa Domu nominowała dwie osoby do opuszczenia programu, zatem każdorazowo do odejścia typowane były cztery osoby.

Dodatkowo w każdym tygodniu uczestnicy rozgrywali zupełnie nową konkurencję Battle of the Block. Dwie osoby nominowane do odejścia przez jedną Głowę Domu mierzyły się w pojedynku z dwiema osobami nominowanymi przez drugą Głowę Domu. Dwójka nominowanych, która zwyciężyła w pojedynku, nie tylko zdobywała immunitet, ale też detronizowała Głowę Domu, która wskazała ich do odejścia.

Ponadto widzowie „Big Brothera” w głosowaniu wskazali trzech uczestników, którzy stali się członkami sojuszu Drużyna Ameryka. Członkowie drużyny wzięli udział w sekretnych misjach, a za każdą pomyślnie wykonaną misję każdy członek sojuszu otrzymywał 5 tys. dolarów.

Po 97 dniach program dobiegł końca. Do wielkiego finału widowiska dotrwała trójka mieszkańców: Derrick Levasseur, Cody Calafiore oraz Victoria Rafaeli. Tuż przed wielkim finałem jako ostatnia wyeliminowana została Victoria.

O zwycięstwo i nagrodę główną walczyli Derrick i Cody. O ich losie zadecydowało 9-osobowe jury, czyli dziewięciu ostatnio wyeliminowanych zawodników. Stosunkiem głosów 7:2, zwycięzcą i zdobywcą 500 tys. dolarów został 30-letni Derrick Levasseur. Drugie miejsce i 50 tys. dolarów zdobył Cody.

W trakcie wczorajszego finału nie tylko wyłoniono zwycięzcę tegorocznej edycji „Big Brothera”, ale też przyznano nagrodę publiczności w wysokości 25 tys. dolarów. Powędrowała ona w ręce Donny’ego Thompsona.

Zakończony w środę 16 sezon „Big Brothera” oglądało średnio 7,56 mln widzów. Była to najdłużej trwająca edycja amerykańskiego „Wielkiego Brata” w historii. Jeszcze do niedawna najdłuższą amerykańską edycją (88 dni) był pierwszy sezon formatu z 2000 roku, jednak w 2013 roku rekord pobiła 15 odsłona widowiska (90 dni).

Przypomnijmy, że po raz pierwszy amerykański „Big Brother” realizowany był w jakości HD.

Latem przyszłego roku stacja CBS wyemituje 17 sezon reality show. Kanał złożył również zamówienie na 18 edycję programu, która zostanie wyemitowana w 2016 roku.

O programie „Big Brother” możecie porozmawiać na łamach naszego Forum dyskusyjnego.

Poprzedni artykułNastępny artykuł