SuperSTARcie

„The Ultimate Entertainer”: TVP2 zrealizuje konkurencyjny program dla „Twoja twarz brzmi znajomo”?

"The Ultimate Entertainer"

Telewizyjna Dwójka szuka nowego rozrywkowego show, który ma trafić do ramówki wiosną przyszłego roku. Jedną z rozważanych propozycji jest widowisko „The Ultimate Entertainer”, które miałoby być konkurencją dla widowiska Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

"The Ultimate Entertainer"
„The Ultimate Entertainer”

Format „The Ultimate Entertainer” został stworzony przez firmę Nordic World and Nice Group Endemol i pierwotnie był realizowany w 2012 roku dla norweskiej stacji NRK. W tym samym roku międzynarodowe prawa do niego odkupiła firma Endemol. Program doczekał się dotąd także swojej wietnamskiej wersji.

W show występują zawodowi wokaliści, znani szerokiej publiczności. W każdym odcinku śpiewają piosenki z różnych muzycznych stylów – m.in. popu, rocka, jazzu, dance czy R&B, walcząc o tytuł The Ultimate Entertainer (Najlepszego Artysty) oraz nagrodę pieniężną.

W odróżnieniu od nadawanego w Polsacie programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, który również należy do portfolio Endemola, w show „The Ultimate Entertainer” co tydzień odpada jeden artysta, o czym decydują widzowie. Występy ocenia trzech jurorów.

Dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński potwierdził, że Dwójka rozważa realizację nowego dużego show muzycznego, a pod uwagę bierze właśnie „The Ultimate Entertainer”. – Pracujemy nad różnymi formatami muzycznymi. Ewentualna emisja takiego programu nastąpi dopiero w przyszłym roku. Możliwe, że wiosną – mówi szef Dwójki.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł