Utopia

Ogłoszono datę debiutu amerykańskiej „Utopii”

Logo programu Utopia

Wiemy, kiedy na antenie amerykańskiej stacji FOX zadebiutuje nowy reality show pt. „Utopia” – program powstający wg pomysłu Johna de Mola, twórcy słynnego na całym świecie programu „Big Brother”, który stanowi połączenie „Big Brothera” i „Survivor.

Logo programu Utopia
Logo programu Utopia

W reality show „Utopia” 15 nieznanych sobie osób stara się stworzyć tytułową Utopię – trafia na niezagospodarowane terytorium, gdzie ma za zadanie zbudować nową społeczność, mając do dyspozycji m.in. farmę i ograniczoną sumę pieniędzy.

Uczestnicy próbują zbudować nowe społeczeństwo, zaczynając od tworzenia zasad i praw. Na miejscu muszą sobie wybudować toalety, ponieważ na ogrodzonej płotem farmie znajduje się tylko wielka stodoła i narzędzia. Uczestnicy mają zapewnioną możliwość doprowadzenia wody i prądu.

W widowisku odbywają się wewnętrzne eliminacje. W każdym miesiącu społeczność ma możliwość zastąpić jednego spośród siebie nową osobą.

W styczniu tego roku licencję na produkcję amerykańskiej edycji zakupiła stacja FOX.

Dzisiaj ogłoszono, że format zadebiutuje na antenie stacji w niedzielę, 7 września. Kolejne odcinki będzie można oglądać we wtorki i w piątki.

Przypomnijmy, że pierwsza na świecie edycja reality show „Utopia” zadebiutowała 31 grudnia 2013 roku w Holandii. Program emitowany jest 5 razy w tygodniu, składają się na niego programy na żywo i możliwość oglądania przekazu live przez Internet. Uczestników obserwuje 100 kamer przez 24 godziny na dobę. Show cieszy się dużą popularnością. Twórcą formatu jest John de Mol – ojciec „Big Brothera”.

Poprzedni artykułNastępny artykuł