Project Runway

Tylko 1,6 mln widzów oglądało „Project Runway”

Logo programu Project Runway

Średnio 1,6 mln osób oglądało pierwszą edycję programu „Project Runway”. W czasie emisji formatu stacja TVN miała słabsze wyniki od TVP1 i Polsatu. Wpływy reklamowe z reality show przyniosły 13,8 mln zł.

Logo programu Project Runway
Logo programu Project Runway

„Project Runway” nadawany był na antenie TVN w niedziele o godz. 21:00 w okresie od 2 marca od 25 maja. Średnia oglądalność reality show wyniosła 1,6 mln widzów. Przełożyło się to na 10 proc. udziału w całym rynku oraz 13,92 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził finałowy odcinek programu, który TVN nadała w minioną niedzielę. Obejrzało go 2,07 mln widzów, co przełożyło się na odpowiednio 13,36 proc. i 18,62 proc. udziału.

TVN w czasie emisji modowego formatu zajęła trzecie miejsce w rynku telewizyjnym. W tym czasie liderem była TVP1, pokazująca końcówkę „Rancza”, a także filmy fabularne, audycje komitetów wyborczych i wieczór wyborczy, co dało jej 18,93 proc. udziału. Drugie miejsce należało do Polsatu („Tylko Muzyka 7”; 17,22 proc.). Za TVN uplasowała się TVP2 („Sherlock”, filmy; 6,85 proc.). W grupie komercyjnej TVN również była trzecia, zaś liderem był Polsat. Na drugiej pozycji uplasowała się TVP2.

„Project Runway” miał niższe wyniki od nadawanego rok wcześniej w tym samym czasie serialu „Przepis na życie”. Jego czwarty sezon śledziło średnio 2,44 mln widzów, co przełożyło się na 15,40 proc. udziału w grupie 4+ i 19,43 proc. w 16-49.

Wpływy reklamowe z pierwszej edycji modowego reality show wyniosły 13,78 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

TVN ma w planach emisję drugiej edycji „Project Runway”. Widzowie zobaczą ją wiosną przyszłego roku.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł