Project Runway

Jakub „Jacob” Bartnik zwycięzcą pierwszej edycji „Project Runway”

Jakub Bartnik | fot. TVN

Telewizja TVN zakończyła emisję pierwszej edycji modowego show „Project Runway”. Głosami jury program wygrał Jakub „Jacob” Bartnik.

Jakub Bartnik | fot. TVN
Jakub Bartnik | fot. TVN

Jakub „Jacob” Bartnik jest projektantem mody działającym pod pseudonimem Jacob Birge. Jest laureatem konkursu OFF Fashion, dzięki któremu rozpoczął naukę na największej skandynawskiej uczelni – TEKO w Danii. Po dwóch latach przeniósł się do Edynburga, aby kontynuować edukację na prestiżowej uczelni University of Edinburgh, gdzie uzyskał tytuł BA (Hons) w 2012 roku. Jego kolekcja dyplomowa była pokazywana podczas Graduate Fashion Week w Londynie. Po ukończeniu studiów otrzymał grant z programu Starter for 6 na założenie własnej marki – Jacob Birge Vision, która dwukrotnie pokazywała swoje kolekcje podczas Tygodnia mody w Londynie.

Bartnik współpracował ze stylistami Lady Gagi, Jessie J i Ady Szulc. W 2013 roku był nominowany do dwóch międzynarodowych nagród: WGSN Global Fashion Awards i Scottish Fashion Awards. Jego prace były publikowane w magazynach „Vogue”, „Glamour”, „Harper’s Bazaar”, „Trendland”, „Wanderland”, „Idol”, „Fabolou”s i wielu innych.

Oprócz projektowania Jakub zajmuje się również produkcją muzyki elektronicznej, instalacji audiowizualnych i produkcją filmów mody.

Przypomnijmy, że w programie „Project Runway” trzynastu ambitnych uczestników show stanęło do walki o tytuł najlepszego projektanta polskiej edycji „Project Runway”. W drodze na szczyt, uczestnicy mierzyli się z niekonwencjonalnymi zadaniami, które sprawdzały nie tylko ich wyobraźnię, kreatywność i talent, ale również charakter.

Zwycięzca otrzymał wysoką nagrodę pieniężną (300 tys. zł), szansę publikacji zdjęć w magazynie mody „Elle” oraz półroczny mecenat artystyczny w przygotowaniu własnej kolekcji w renomowanej firmie odzieżowej Simple-Creative Products.

[Media2.pl]

Poprzedni artykułNastępny artykuł