Warsaw Shore 2

Drugi sezon „Warsaw Shore” z mniejszą widownią

Logo programu Warsaw Shore

Druga edycja reality show „Warsaw Shore” gromadzi mniej widzów niż pierwsza odsłona. Nadal program daje MTV pozycję lidera wśród kanałów dla młodzieży i osiąga udział kilkanaście razy wyższy od średniej stacji.

Logo programu Warsaw Shore
Logo programu Warsaw Shore

Premierowe odcinki „Warsaw Shore 2” można oglądać w MTV Polska w niedziele o godz. 23:00, począwszy od 20 kwietnia.

Trzy pierwsze epizody obejrzało średnio 122 tys. widzów. Przełożyło się to na 1,57 proc. udziału w grupie 4+ i 5,12 proc. w docelowej dla MTV grupie 13-29 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Widownia formatu rośnie z odcinka na odcinek. Pierwszy śledziło tylko 69 tys. widzów, a trzeci już 214 tys. Reality show notuje udział w rynku wielokrotnie wyższy od dobowego udziału MTV Polska, który w okresie od 20 kwietnia do 4 maja wynosił odpowiednio 0,13 proc. i 0,53 proc.

W czasie nadawania premierowych odcinków „Warsaw Shore” stacja MTV Polska jest zdecydowanym liderem wśród kanałów dla młodzieży. Na drugim miejscu z udziałem wynoszącym już tylko 0,34 proc. plasuje się Viva Polska, a kolejne lokaty zajmują stacje muzyczne Eska TV (0,20 proc.) i 4fun.tv (0,16 proc.). Taka sama jest kolejność kanałów w grupie 13-29.

Druga odsłona „Warsaw Shore” cieszy się jednak mniejszą popularnością niż pierwsza edycja produkcji. Trzy jej pierwsze odcinki, pokazane w listopadzie 2013 roku, gromadziły średnio 140 tys. widzów, co przełożyło się na 1,89 proc. udziału w grupie 4+.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł