Talent shows

Druga edycja „Disco Star” hitem Polo TV

Prowadzący i jury programu Disco Star | fot. Polo TV

Drugi sezon programu „Disco Star” gromadzi średnio 183 tys. oglądających, czyli o 65 tys. więcej, niż śledziło pierwszą edycję. Polo TV w czasie emisji wygrywa ze swoimi głównymi konkurentami w rynku.

Prowadzący i jury programu Disco Star | fot. Polo TV
Prowadzący i jury programu Disco Star | fot. Polo TV

Program „Disco Star 2” na antenie Polo TV emitowany jest premierowo w soboty o godz. 18:00. Cztery pierwsze odcinki drugiej edycji formatu (w okresie od 22 marca do 12 kwietnia) obejrzało średnio 183 tys. widzów. Przełożyło się to na 1,59 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 2,61 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

W porównaniu do pokazywanej jesienią 2013 roku pierwszej edycji, muzyczny program zyskał 65 tys. widzów. Wówczas cztery pierwsze odcinki „Disco Star” (pokazywane w okresie od 6 do 27 października 2013 roku) oglądało średnio 118 tys. widzów, co przekładało się odpowiednio na 0,99 proc. oraz 1,40 proc. udziału.

„Disco Star 2” podnosi również średnie dobowe udziały Polo TV, które w okresie od 22 marca do 12 kwietnia wyniosły odpowiednio 0,80 proc. i 1,21 proc.

Polo TV w paśmie nadawania „Disco Star 2” jest liderem oglądalności wśród stacji muzycznych. Drugie miejsce zajmuje Eska TV (0,78 proc.), a trzecie – 4fun.tv (0,13 proc.). Taka sama jest kolejność stacji wśród widzów w grupie komercyjnej.

W programie „Disco Star 2” biorą udział wokaliści i zespoły tworzące muzykę disco polo i dance. Uczestników ocenia trzyosobowe jury, w którego składzie są Shazza, Paweł Jasionkowski i Radosław Liszewski. Gospodarzem show jest Marcin Miller.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł