Taniec z Gwiazdami 14

Transfer roku? Polsat walczy o licencję na emisję „Tańca z Gwiazdami”

Logo programu Taniec z Gwiazdami

Stacja TVN nie wyemituje kolejnej edycji „Tańca z Gwiazdami”. O prawa do realizacji formatu walczy telewizja Polsat. Czy będziemy mieli do czynienia z transferem roku?

Logo programu Taniec z Gwiazdami
Logo programu Taniec z Gwiazdami

Kilka miesięcy temu media obiegła wiadomość, że „Taniec z Gwiazdami” wraca do telewizji. Rozpoczęto spekulacje dotyczące nowego składu jurorskiego, prowadzących i przede wszystkim uczestników. W kolejce czekało już kilka pewnych nazwisk.

Ostatnio temat ucichł, a przedstawiciele TVN nie chcieli się wypowiadać na temat powrotu programu do ramówki, mimo że jeszcze jesienią głośno mówił o tym sam dyrektor stacji Edward Miszczak. Okazuje się, że cisza w obozie TVN nie jest przypadkowa – donosi AfterParty.

Okazuje się, że TVN nie dysponuje licencją na produkcję tanecznego reality show – w związku z tym o emisji kolejnego sezonu na antenie kanału nie może być mowy. Tymczasem o prawa do realizacji formatu walczy za to Polsat. To właśnie na antenie tej stacji miałby być emitowany czternasty sezon „Tańca z Gwiazdami”. Produkcją show miałaby się zająć firma Rochstar.

– TVN długo zwlekała z ostateczną decyzją w sprawie „Tańca z Gwiazdami”, w dodatku na wiosnę zaplanowali zbyt dużo formatów, co w tej sytuacji wykorzystali Polsat i Rochstar. Władze stacji po świetnym sylwestrze chcą przypuścić szturm na segment rozrywki i z pewnością zaskoczą telewidzów. Pod znakiem zapytania stoi teraz udział kilku nazwisk sztandarowych gwiazd TVN, ale bez wątpienia na parkiecie zobaczymy kilka głośnych postaci. Już we wrześniu rozpoczęto booking tancerzy, a obecnie trwają ostatnie rozmowy co do ostatecznej nazwy i składu programu. To będzie prawdziwy hit – zdradza osoba współpracująca ze stacją Polsat.

Według nieoficjalnych informacji miejsce w jury ma zapewnione Michał Malitowski, który przez ostatnie lata zasiadał w jury „Tylko Taniec” (show nie będzie emitowany wiosennej ramówce stacji).

Póki co Nina Terentiew – wiceprezes Polsatu ds. programowych, nie skomentowała doniesień o transferze „Tańca z Gwiazdami” z TVN do Polsatu. – Nie przejęliśmy praw do „Tańca z Gwiazdami” – powiedziała Alicja Czarnecka-Suls, dyrektor zarządzająca Rochstaru, w rozmowie z serwisem Wirtualne Media. Portal dodaje jednak, że Czarnecka-Suls nie miała czasu na rozmowę i nie odpowiedziała na pytanie, czy Rochstar będzie producentem wykonawczym tanecznego widowiska. Prawdopodobne jest, że jeszcze nie podpisano finalnej umowy w tej sprawie.

Jak na razie pewne jest, że „Taniec z Gwiazdami” nie zagości na antenie TVN. – Gdybyśmy chcieli emitować „Taniec z Gwiazdami”, to zakupilibyśmy licencję – mówi Joanna Górska, szefowa działu PR Grupy TVN.

Poprzedni artykułNastępny artykuł