Mam Talent! 6, MasterChef 2, The Voice of Poland 3, Tylko Muzyka 06, Tylko Taniec 4

„Mam Talent”, „The Voice of Poland” i „Tylko Muzyka” wśród najbardziej dyskutowanych tematów dot. programów telewizyjnych tej jesieni

Jury szóstej edycji Mam Talent | fot. TVN

„Mam Talent! 6”, „The Voice of Poland 3”, „M jak miłość”, „Tylko Muzyka 6” i „Pierwsza miłość” to pozycje z jesiennych ramówek telewizyjnych, które wywoływały najwięcej dyskusji wśród internautów – wynika z raportu agencji Re:buzz opartego na danych Brand 24.

Jury szóstej edycji Mam Talent | fot. TVN
Jury szóstej edycji Mam Talent | fot. TVN

Wśród pozycji rozrywkowych największą liczbę internetowych dyskusji w okresie od 1 września do 30 listopada wygenerowały programy „Mam Talent! 6” (TVN), „The Voice of Poland 3” (TVP2), „Tylko Muzyka 6” (Polsat), „MasterChef 2” (TVN) i „Tylko Taniec 4” (Polsat).

Na wysokim miejscu – zaledwie po trzech tygodniach emisji (pozostałe programy weszły na antenę we wrześniu) – znalazł się nadawany w MTV Polska program „Warsaw Shore”. Był to zarazem format z najmniejszą liczbą potencjalnie pozytywnych opinii (59 proc.) i jeden z trzech, o których chętniej dyskutowali mężczyźni niż kobiety (pozostałe dwa to „Mam Talent!” i „Świat się kręci”). Największy procent potencjalnie pozytywnych opinii zebrał program „The Voice of Poland” (88,7 proc.).

Wśród seriali największą liczbę dyskusji wygenerowały „M jak miłość” (TVP2), „Pierwsza miłość” (Polsat) oraz „Miłość na bogato” (Viva Polska). Ta trzecia pozycja zebrała też najmniej potencjalnie pozytywnych recenzji (54 proc.). Najwięcej pozytywnych opinii miał nadawany w TVP1 „Komisarz Alex” (85,8 proc.). O serialach w Sieci częściej dyskutowały kobiety. Wyjątkiem był pod tym względem „Czas honoru” (TVP2).

– Korzystanie z innego narzędzia (laptopa, smartfona czy tabletu) podczas oglądania telewizji jest już dla polskich Internautów normą. Wzrost liczby dyskusji o poszczególnych formatach jest zbieżny z dniem ich telewizyjnej premiery – komentuje Kamil Sokołowski, dyrektor zarządzający agencji buzz marketingowej Re:buzz. – Z drugiej strony telemetryczna siła stacji nie zawsze ma przełożenie na zainteresowanie formatem w Sieci. Internet jest świetnym kanałem promocji dla kanałów tematycznych, których propozycje mogą wygenerować większy buzz od formatów wielkiej czwórki – dodaje.

Raport został przygotowany na podstawie danych Brand24 za okres 1 września – 30 listopada. Analizowane były tylko wybrane propozycje programowe. Dane mają charakter podglądowy i pochodzą z analizy aktywności internautów na Facebooku, Twitterze i forach dyskusyjnych.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł