Ugotowani

Piąty sezon „Ugotowanych” zyskuje widzów

Logo programu Ugotowani

Cztery pierwsze odcinki piątej edycji programu „Ugotowani” oglądało o 300 tys. widzów więcej niż emitowane rok wcześniej odcinki trzeciej odsłony produkcji. TVN w paśmie emisji reality show jest zdecydowanym liderem rynku.

Logo programu Ugotowani
Logo programu Ugotowani

Piątą edycję „Ugotowanych” można oglądać w niedziele o godz. 18:00, począwszy od 8 września. Średnia widownia czterech pierwszych odcinków wyniosła 2,32 mln widzów, co przełożyło się na 19,13 proc. udziału wśród wszystkich widzów oraz 26,17 proc. w grupie komercyjnej 16-49 – wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

Najwięcej widzów zgromadził dotąd trzeci odcinek nowej serii – oglądało go 2,67 mln osób.

Piąta edycja „Ugotowanych” w porównaniu do analogicznego okresu 2012 roku zyskała 290 tys. widzów. Wówczas pierwsze cztery odcinki trzeciej edycji gromadziły średnio przed ekranami 2,03 mln oglądających przy udziałach wynoszących odpowiednio 17,47 proc. i 23,80 proc.

W czasie emisji reality show TVN jest liderem rynku telewizyjnego. Drugie miejsce zajmuje TVP1, która w tym czasie nadaje powtórki „Komisarza Alexa” oraz program rozrywkowy „Jaka to melodia?” i gromadzi przed ekranami 15,57 proc. widzów. Trzecia w kolejności jest Dwójka („Panorama”, „Sport Telegram”, „Pogoda” i „Dzięki Bogu już weekend”; 10,67 proc.), a czwarty – Polsat (film fabularny, „Kabaretowa Ekstraklasa”, „Nasz nowy dom” oraz początek „Wydarzeń”; 10,32 proc.).

Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej TVN z „Ugotowanymi” jest już zdecydowanym liderem rynku, a dalej plasują się Polsat, Jedynka i Dwójka.

[Wirtualne Media]

Poprzedni artykułNastępny artykuł